Расширенный поиск
27 Апреля  2024 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Тешик этген тынчды, аны джамагъан къыйынды.
  • Адам къыйынлыгъын кёлтюрюр, зауукълугъун кёлтюрмез.
  • Тели турса – той бузар.
  • Ашхы атаны – джашы ашхы, ашхы ананы – къызы ашхы.
  • Чабакъ башындан чирийди.
  • Ишин билген, аны сыйын чыгъарады.
  • Байны оноуу, джарлыгъа джарамаз.
  • Ишленмеген джаш – джюгенсиз ат, ишленмеген къыз – тузсуз хант.
  • Кюн кёрмеген, кюн кёрсе, кюндюз чыракъ джандырыр.
  • Ата Джуртун танымагъан, атасын да танымаз.
  • Джарлы эскисин джамаса, къууаныр.
  • Башланнган иш битер, къымылдагъан тиш тюшер.
  • Соргъан айыб тюлдю, билмеген айыбды.
  • Дуния малгъа сатылма, кесингден телиге къатылма.
  • Борчунг бар эсе, хурджунунга ойлаб узал.
  • Минг тенг да азды, бир джау да кёбдю.
  • Чомарт джарлы болмаз.
  • Ариу джол аджал келтирмез.
  • Адам бла мюлк юлешмеген эсенг, ол адамны билиб бошагъанма, деб кесинги алдама.
  • Ауурну тюбю бла, дженгилни башы бла джюрюген.
  • Къарны аманнга къазан такъдырма, къолу аманнга от джакъдырма.
  • Тойгъан джерден туугъан джер игиди.
  • Аш берме да, къаш бер.
  • Бёрю да ач къалмасын, эчки да ашалмасын.
  • Эшекни не къадар тюйсенг да, ат болмаз.
  • Айранын берсенг, челегин да къызгъанма.
  • Иги сеники эсе да, сюйген кесимикин этеме.
  • Таукел къуру къалмаз.
  • Тау башында, тау болмаз, джангыз терек, бау болмаз.
  • Джангыз терек къынгыр ёсер.
  • Аманнга да, игиге да оноусуз къатышма.
  • Чыбыкълыкъда бюгюлмеген, къазыкълыкъда бюгюлмей эди.
  • Мухарны эси – ашарыкъда.
  • Элни кючю – эмеген.
  • Джангыз торгъай джырламаз.
  • Кеси юйюмде мен да ханма.
  • Арба аугъандан сора, джол кёргюзтюучю кёб болур.
  • Джаш къарыу бла кючлю, къарт акъыл бла кючлю.
  • Кёкдеги болмаса, джердегин кёрмейди.
  • Рысхы джалгъанды: келген да этер, кетген да этер.
  • Ачны эсинде – аш.
  • Ашда уялгъан – мухар, ишде уялгъан – хомух.
  • Аман адамны тепсинге олтуртсанг, къызынгы тилер.
  • Чыкълы кюнде чыкъмагъан, чыкъса къуру кирмеген.
  • Азыгъы аз, алгъа къабар, аты аман, алгъа чабар.
  • Аууз сакълагъан – джан сакълар.
  • Ата – баланы уясы.
  • Ойнай-ойнай кёз чыгъар.
  • Чоюнну башы ачыкъ болса, итге уят керекди.
  • Джан саулукъ бермей, сан саулукъ бермезсе.
Страницы: 1 2 3 4 5 След.
Сюймеклик/любовь/love..., керекли ушакъ)
 
:куку: Сюймекликни юсюнден хар заманда да джазыб,джырлаб тургъандыла белгили адамла - джазыучула,джырчыла...
Блай алыб къарасакъ кесибизни джырларыбызны кёбюсю да сюймекликге аталыбды...
Сюймеклик къуру эки адамны ортасында болмайды...
Табигъатха сюймеклик, туугъан джуртунга сюймеклик,джаныуарлагъа сюймеклик,ананг бла атанга д.а.к...

Сюйдюрген а неди?! Джюрекди ол!

Сизни кёлюгюзге къалай келеди, къаллай халидеди бу сагъатда тёлюню джюреклери?!
Сюе, адамгъа джарсый,джазыкъсына, ачыкъ эмда таза джюрекден сёлеше билебизми биз?!
:куку:
 
Цитата
Nasib&Namis пишет:
Сюймекликни юсюнден хар заманда да джазыб,джырлаб тургъандыла белгили адамла - джазыучула,джырчыла...
Блай алыб къарасакъ кесибизни джырларыбызны кёбюсю да сюймекликге аталыбды...
Эртде заманда бусагъатдача "сюеме-кюеме" деб ачгъындан айтыб джырламагъандыла. Болгъандыла энди сан бир чам джыр "Сюерикме, сюерикме, сюймесенг да сюерикме" дем, алай а "сюеме, елеме" деб прямым текстом джырламагъандыла. Сез ючюн, мен сюйген бир джырчыкъ барды. Сапар Узденов джазгъанды (айтмасам да ангылагъан болур эдиле билгенле))), мен джырны махтасам, ол джыр обязательно Сапар Узденовну джыры боллугъун)). Сезлерин келишдиралмайма, ушатыб айтайым: мен аязгъа айтайым да, ол айтыр санга мен айтырыкъ сезлени, дегенчаракъ. Мен аллай джырланы сюеме)).

Цитата
Nasib&Namis пишет:
Сюймеклик къуру эки адамны ортасында болмайды...
Табигъатха сюймеклик,туугъан джуртунга сюймеклик,джаныуарлагъа сюймеклик,ананг бла атанга д.а.к...
Табигъатха, Ата джуртха аталгъан джыр а къарачай-малкъар поэтледен кеб джазгъан болмаз)).
Анагъа аталгъан джырлада эм бек Альберт Узденовны джырын джаратама: "Къарт тиширыу мен эслесем орамда, анады деб, артыкъ сыйлы кереме" деген джырын. Мен да къарт адамлагъа джабышыб къалама алай болуб. Бир кере биргеме институтда окъугъан къызчыкъ "Ананга къалай тенг этесе бюреу адамны" деб айыб этгенинде, къыйналыб айланнган эдим талай бир заманны. Сора Альберт Узденовны "Къарт тиширыу мен эслесем орамда, анады деб, артыкъ сыйлы кереме" деген джырын эшитгенимде, хыы, къуру мен тюлме алай, деб, ол къызчыкъны айтханына къыйналгъанымдан аны бла къутулгъан эдим, кесими тюз этиб джанымы тынч этген эдим))).
Я самая классная на форуме))))))))))))))
 
Айжаякъ

Ийнанма манга

Кёгала

Не ючюн сюйдюм

Ожидание
Изменено: бездушный кролик - 25.08.2015 21:15:58
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
Сэстренка,
Тюз айтаса,эгешчигим))
Ол замандагъы джырла биртюрлюрек болгъандыла... Адам джунчугъанын билдиргенди,айталмагъанын...
Мен хаманда да 'Кёгала' джыргъа сейирсине эдим))
Хо...эки тенг бир къызны джаратдыла... Ол къыз а .... джырлаб...джырлаб.... ахырында уа ...мен башха джашны сюеме! Балта бла кесгенча этмей...ариу алды башын...
Орусча айтыргъа... романтичнее были песни. .. как и фильмы тех времён
Изменено: Nasib&Namis - 25.08.2015 21:06:30
 
бездушный кролик,
👍👍👍 сау бол, Халлю!))
Кёгала с Омаром Отаровым тоже классная! Аттябызны сюйген джырчысыды!
 
Nasib&Namis,

Приятная тема))))) :alamat: :гоккачыкъ:
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
Nasib&Namis, ты же ушла?))
 
бездушный кролик,
Сау бол, Халлю)) Сыйлы бол!!! ) Насыбдан тол!!!
Бунда Аллах буюруб кёб турмай боллукъ къууанч хапарлагъа кюйюз бла бал суу аякъ хазырлай турама)) ...репетиция)
 
Лола,
Опять поменяла ниииик?!))
Но этот лучше, чем факт! !! А давай мы тебе ник придумаем... на родном?!) А ты не будешь его менять больше? !) Аа?!))
Я здесь)))
Меня остановили хорошей новостью...
 
Цитата
Nasib&Namis пишет:
бездушный кролик,
Сау бол, Халлю)) Сыйлы бол!!! ) Насыбдан тол!!!
Бунда Аллах буюруб кёб турмай боллукъ къууанч хапарлагъа кюйюз бла бал суу аякъ хазырлай турама)) ...репетиция)
Сау бол!))Биргелей!))Аллах айтса!))
Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
 
 
Цитата
Nasib&Namis пишет:
Лола,
Опять поменяла ниииик?!))
Но этот лучше, чем факт! !! А давай мы тебе ник придумаем... на родном?!) А ты не будешь его менять больше? !) Аа?!))
Я здесь)))
Меня остановили хорошей новостью...
И какой же ник?))) аж любопытно)))

И чо кто женятся?))))
 
Цитата
Nasib&Namis пишет:
Сэстренка,
Тюз айтаса,эгешчигим))
Ол замандагъы джырла биртюрлюрек болгъандыла... Адам джунчугъанын билдиргенди,айталмагъанын...
Мен хаманда да 'Кёгала' джыргъа сейирсине эдим))
Хо...эки тенг бир къызны джаратдыла... Ол къыз а .... джырлаб...джырлаб.... ахырында уа ...мен башха джашны сюеме! Балта бла кесгенча этмей...ариу алды башын...
Орусча айтыргъа... романтичнее были песни. .. как и фильмы тех времён
По исламу не положено, чтоб она сюсюкалась. Они спрашивают напрямую. Она дает такой же прямой ответ. Если изначально с ними не кокетничала, непонятно вообще с чего они чувствами воспылали. Это чо за фишка бесконтрольно расточать свои чуйства?
 
Видел отрывками фильм "кавказская любовь")) если это любовь по-кавказски, то мама дарахаЯя$)
 
Цитата

Лола пишет:
ЦитатаNasib&Namis пишет:
Лола,
Опять поменяла ниииик?!))
Но этот лучше, чем факт! !! А давай мы тебе ник придумаем... на родном?!) А ты не будешь его менять больше? !) Аа?!))
Я здесь)))
Меня остановили хорошей новостью...
И какой же ник?))) аж любопытно)))

И чо кто женятся?))))

Ник...balchibinchik-пчёлка
Кarilgashchik-ласточка
Ai &julduzla и т.д))

Аллах айтса хо...женятся
 
Слишком оптимистичные ники;)
 
Лола,
Да...по исламу и слушать и петь нельзя...

На счёт кокетства... может им она нравилась, но они не решались признаться... и в один прекрасный день ... всё прояснилось... По сравнению с современными девушками... наверное это даже не кокетство... когда парень ухаживает. ..дарит цветы и т.д. в рестораны ходит с ним ....и вуаля. .. отказ... я за другого выхожу... или же за до дня до свадьбы. ..за любимого убегает. .. такими историями мы чего-то сейчас богаты... А некрасиво же... ой как некрасиво...
🙈🙈🙈🙈🙈
 
Цитата
Nasib&Namis пишет:
Лола,
Да...по исламу и слушать и петь нельзя...

На счёт кокетства... может им она нравилась, но они не решались признаться... и в один прекрасный день ... всё прояснилось... По сравнению с современными девушками... наверное это даже не кокетство... когда парень ухаживает. ..дарит цветы и т.д. в рестораны ходит с ним ....и вуаля. .. отказ... я за другого выхожу... или же за до дня до свадьбы. ..за любимого убегает. .. такими историями мы чего-то сейчас богаты... А некрасиво же... ой как некрасиво...
🙈🙈🙈🙈🙈
Не ну если она жениха видела, и четко говорит, я вот за того мулата с кольцом в ноздре хочу, то потом отказывать некрасиво ведь, тем более если с ним еще и ухаживания принимала) но бывает ведь, что и видеть толком не видела, так уставившийся силуэт издали заметила и чо, лохотрон никому не нужен. Если парень допускает лохотрон, то пусть радуется ее заблаговременному разрешению, а не тому, что проснется однажды с ножом в спине:))) ой, не проснется:)))
 
Так в каком состоянии твоё сердце?!))
Какая ты?!)
То что общительная,умная...Да...большой плюс тебе... ))
 
Цитата

Nasib&Namis пишет:
Так в каком состоянии твоё сердце?!))
Какая ты?!)
То что общительная,умная...Да...большой плюс тебе... ))

Оно разорвано в клочья))
А я, я такая, что со мной лучше не шутить, быть абсолютно прозрачным, слушать и делать именно так, как говорю (по крайней мере в отношении себя) и не ждать, что я не отплачу, если не слушать и не делать как я скажу:) а вообще, я думаю, что способна на многое. И со временем только яснее это осознаю. Я непреклонна, хоть и могу казаться податливой и легковерной.
 
Nasib&Namis,
Достаточно, чтобы мною перестать интересоваться?
 
Лола,
Придумала тебе ник... кирпичик... ты хорошая... но как только начинают тобой интересоваться... ты как кирпичик фуркаешь... ёжикчик)

Тебя обидел кто-то?
Кто ты по гороскопу?
 
Nasib&Namis,
Скорее да, обидели. Причем намеренно.
Скорпион
 
Изменено: Леди) - 30.08.2015 22:09:16
 
Лола,

Переверни этот листок...который причинил тебе боль... забудь... не вспоминай. .. всё сотри. ..
Открывай новую страницу... чистую... красивую...
...счастья тебе ☺
Огроооомного !
 
Цитата

Nasib&Namis пишет:
Лола,

Переверни этот листок...который причинил тебе боль... забудь... не вспоминай. .. всё сотри. ..
Открывай новую страницу... чистую... красивую...
...счастья тебе ☺
Огроооомного !

'На свете счастья нет,
Но есть покой и воля')))
За пожелание спасибо:)
 
 
Леди),
А вот и наша ЛЕДИ)) САУ КЕЛ!! ОЧЕНЬ ЖДАЛИ ВАС ... МНОГО ХОРОШЕГО СЛЫШАЛИ О ВАС...☺

ОНИ очень милые,красивые,ранимые... в жизни два раза видела...не забуду никогда... если они поселились именно в вашем дворе...радуйтесь...хороший знак.... так говорят и про ласточек... обожаю этих птичек. ..
Фуркают... интересно. ..
 
Лола,
Будь оптимисткой и думай только о хорошем.☺
 
♡♡
Изменено: Леди) - 30.08.2015 22:09:59
 
Леди), :lol: :lol: :lol: Они седня прям пряниками задарили :lol:
 
Изменено: Леди) - 30.08.2015 22:09:35
Страницы: 1 2 3 4 5 След.
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный