Расширенный поиск
22 Октября  2018 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Ашхы болсанг, атынг чыгъар, аман болсанг, джанынг чыгъар.
  • Халкъны юйю – туугъан джери.
  • От кюйдюрген, сау болса да, тот кюйдюрген, сау болмаз.
  • Ач уят къоймаз.
  • Бойнуму джети джерден кессенг да, мен ол ишни этеллик тюлме.
  • Битмегеннге сакъал – танг.
  • Ишлемеген – тишлемез.
  • Хар ишни да аллы къыйынды.
  • Джарлы эскисин джамаса, къууаныр.
  • Биреуню къыйынлыгъы бла кесинге джол ишлеме.
  • Байлыкъ болгъан джерде, тынчлыкъ джокъду.
  • Джангызны оту джарыкъ джанмаз!
  • Сютню башын джалагъан къутулур, тюбюн ичген тутулур.
  • Айран ичген – къутулду, джугъусун джалагъан – тутулду.
  • Ёлген ийнек сютлю болур.
  • Аджашхан тёгерек айланыр.
  • Ишин билген, аны сыйын чыгъарады.
  • Бет бетге къараса, бет да джерге къарар.
  • Гугурук къычырмаса да, тангны атары къалмаз.
  • Сабыр джетер муратха, сабырсыз къалыр уятха.
  • Кёбге таш атма.
  • Эл ауузу – элия.
  • Халкъгъа джарагъан, джарлы къалмаз.
  • Аш берме да, къаш бер.
  • Мадар болса, къадар болур.
  • Таукелге нюр джауар.
  • Кёл ашады да, кеси ашады.
  • Билимсиз иш бармаз.
  • Къыз чыгъаргъан – къызыл къымжа.
  • Ашхы – джыяр, аман – джояр.
  • Келгинчи, къонакъ уялыр, келгенден сора, къонакъбай уялыр.
  • Алтыннга тот къонмаз.
  • Окъугъан – асыу, окъумагъан – джарсыу.
  • Гитче джилтин уллу элни джандырыр.
  • Къыз тиширыу кеси юйюнде да къонакъды.
  • Эли джокъну – кёлю джокъ.
  • Юйюнг бла джау болгъандан эсе, элинг бла джау бол.
  • Къызбайны юйюне дери сюрсенг, батыр болур.
  • Адам сёзюнден белгили.
  • Чыбыкълыкъда бюгюлмеген, къазыкълыкъда бюгюлмей эди.
  • Ёнгкюч къууана барыр, джылай келир.
  • Ушамагъан – джукъмаз.
  • Адам сёзге тынгыла, акъыл сёзню ангыла.
  • Сабий кёргенин унутмаз.
  • Ариу – кёзге, акъыл – джюрекге.
  • Кёб къычыргъандан – къоркъма, тынч олтургъандан – къоркъ.
  • Дуния мал дунияда къалады.
  • Чакъырылмагъан джерге барма, чакъырылгъан джерден къалма.
  • Иги сёз – джаннга азыкъ, аман сёз башха – къазыкъ.
  • Дуния аламаты сен эсенг да, игиме деб айтма.

Спортсмены из КЧР и КБР завоевали золотые медали на чемпионате мира по армрестлингу

06.10.2016 0 1030
4-5 октября в Болгарии, в городе Благоевграде, прошел чемпионат мира по армрестлингу среди юниоров и молодежи. Российская национальная сборная вышла на первое место в общемедальном зачете, обойдя Казахстан и Грузию. В состав российской сборной также вошли спортсмены из Карачаево-Черкесии и Кабардино-Балкарии. Надира Отарова, уроженка села Кёнделен, заняла первое место в своей весовой категории в борьбе на обе руки. См. также Сильная девушка из Кёнделена.


YOUTH-21 Men Left hand: 11 медалей (4-золота, 4-серебра,32-бронзы)

Дамир ШАРАФУТДИНОВ /Ульяновская область, ПФО/ – I место (+90 кг)
Сослан ГАССИЕВ /РСО-Алания, СКФО/ – I место (-90 кг)

Ахмат КАРАКОТОВ /КЧР, СКФО/ – I место (-60 кг)

Мусса БАЙРАМУКОВ /КЧР, СКФО/ – I место (-55 кг)

Марат АЙБАЗОВ /КЧР, СКФО/ – II место (-85 кг)

Байсангур СОЛТЫХАНОВ /Ингушетия, СКФО/ – II место (-80 кг)
Ваган ТЕР-БАЛЯН /Москва/ – II место (-70 кг)
Владислав ПЕРГУШЕВ /Татарстан, ПФО/ – II место (-55 кг)
Ансар АЛЛАХВЕРДИЕВ /Москва/ – III место (-90 кг)
Олег КАЗИЕВ /РСО-Алания, СКФО/ – III место (-70 кг)
Александр КОВИН /ХМАО, УрФО/ – III место (-60 кг)
 
 
YOUTH-21 Women Left hand: 7 медалей (2 – золота, 3 – серебра, 2 – бронзы)

Надира ОТАРОВА /Волгоградская область, ЮФО/ – I место (+70 кг)

Милана БАЕВА /РСО-Алания, СКФО/ – I место (-60 кг)
Татьяна НОВИКОВА /Чувашия, ПФО/ – II место (+70 кг)
Татьяна ШЕИНА /Москва/ – II место (-70 кг)
Надежда ИРТУГАНОВА /Свердловская область, УрФО/ – II место (-65 кг)
Елена РОМАНОВА /Чувашия, ПФО/ – III место (-60 кг)
Миляуша ГИМРАНОВА /Татарстан, ПФО/ – III место (-55 кг)


 
YOUTH-21 Men Right hand: 8 медалей (2 – золота, 6 – серебра)

Левани ХАБАЛАЕВ / РСО-Алания, СКФО/ – I место (+90 кг)
Олег КАЗИЕВ /РСО-Алания, СКФО/ – I место (-70 кг)
Сослан ГАССИЕВ /РСО-Алания, СКФО/ – II место (-90 кг) 

Марат АЙБАЗОВ /КЧР, СКФО/ – II место (-85 кг)

Георгий ТАУТИЕВ / РСО-Алания, СКФО/ – II место (-80 кг)
Рустам АБДИ ОГЛЫ /Белгородская область, ЦФО/ – II место (-75 кг)

Расул УРУСОВ /КЧР, СКФО/ – II место (-65 кг)

Ахмат КАРАКОТОВ /КЧР, СКФО/ – II место (-60 кг)

 

YOUTH-21 Women Right hand: 8 медалей (3 – золота, 3 – серебра, 2 – бронзы)

Надира ОТАРОВА /Волгоградская область, ЮФО/ – I место (+70 кг)

Эльмира АЛЕЕВА /Чувашия, ПФО/ – I место (-65 кг)
Бэлла ПЛИЕВА /РСО-Алания, СКФО/ – I место (-55 кг)
Татьяна ШЕИНА /Москва/ – II место (-70кг)
Милана БАЕВА /РСО-Алания, СКФО/ – II место (-60 кг)
Диана ХУБАЕВА /РСО-Алания, СКФО/ – II место (-50 кг)
Аминат РАДЖАБОВА /Дагестан, СКФО/ – III место (-60 кг)
Миляуша ГИМРАНОВА /Татарстан, ПФО/ – III место (-55 кг)

(Голосов: 1, Рейтинг: 5)

  • Нравится

Комментариев нет