Расширенный поиск
18 Мая  2024 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Джетген къыз джерли эшекни танымаз.
  • Чакъырылгъанны аты, чакъырылмагъанны багъасы болур.
  • Ханы къызы буюгъа-буюгъа киштик болду.
  • Ашлыкъны арба юйге келтирир, чана базаргъа элтир.
  • Ашхы – джыяр, аман – джояр.
  • Джюрек кёзден алгъа кёрюр.
  • Ким бла джюрюсенг, аны кёзю бла кёрюнюрсе.
  • Юйлю уругъа ит чабмаз.
  • Джангыз торгъай джырламаз.
  • Къызгъанчдан ычхыныр, мухардан ычхынмаз.
  • Кимни – тили, тиши онглу, кимни – къолу, иши онглу.
  • Хантына кёре тузу, юйюне кёре къызы.
  • Къонакъны къачан кетерин сорма, къачан келлигин сор.
  • Илму – джашауну джолу.
  • Байлыкъ болгъан джерде, тынчлыкъ джокъду.
  • Байлыкъдан саулукъ ашхыды.
  • Сагъыш – къартлыкъгъа сюйюмчю.
  • Иши джокъну, сыйы джокъ.
  • Эм ашхы къайын ана мамукъ бла башынгы тешер.
  • Адебсиз адам – джюгенсиз ат.
  • Терслик кетер, тюзлюк джетер.
  • Таукелге нюр джауар.
  • Адам боллукъ, атламындан белгили болур.
  • Джарлыны эшигин махтагъан джабар.
  • Айраннга суу къош, телиге джол бош.
  • Къызбайны юйюне дери сюрсенг, батыр болур.
  • Нёгер болсанг, тенг бол, тенг болмасанг, кенг бол.
  • Къумурсхала джыйылсала, пилни да джыгъадыла.
  • Ашхы атаны – джашы ашхы, ашхы ананы – къызы ашхы.
  • Дженгил джетерикме деб, узун джолну къоюб, къысхасын барма.
  • Баланы адам этген анады.
  • Къонагъынгы артмагъын алма да, алгъышын ал.
  • Уллу къашыкъ эрин джыртар.
  • Кийиминг бла танылма, адамлыкъ бла таныл.
  • Уллу сёзде уят джокъ.
  • Ат да турмайды бир териде.
  • Биреуню эскиси биреуге джангы болмайды.
  • Кюн кёрмеген, кюн кёрсе, кюндюз чыракъ джандырыр.
  • Джыланны къуйругъундан басарынг келсе, аны башы болгъанын унутма.
  • Абынмазлыкъ аякъ джокъ, джангылмазлыкъ джаякъ джокъ.
  • Къоркъакъны кёзю экили кёрюр.
  • Джырчы джырчыгъа – къарнаш.
  • Аурууну келиую тынч, кетиую – къыйын.
  • Чабар ат – джетген къыз.
  • Тиширыусуз юй – отсуз от джагъа.
  • Кирсизни – саны таза, халалны – къаны таза.
  • Кёрмегеннге кебек – танг, битмегеннге сакъал – танг.
  • Ариу джол аджал келтирмез.
  • Тынгылагъан тынгы бузар.
  • Джахил болса анасы, не билликди баласы?
Страницы: Пред. 1 2 3 4 След.
Вечер выпускника 2013 и юбилей Фонда "Эльбрусоид", Ждем всех в 15.00 в Crocus City Hall
 
Цитата
Amina K пишет:
Думаю, на такое мероприятие, с такой интересной программой, в честь такого грандиозного события, в один из лучших концертных залов страны все прибудут даже раньше времени!!!
п.с. без "къарачай адет" :тохта:или "джиин адет" :онет!:т.е. без опозданий:ухх:
Аллах айтса, ючледе келебиз деп айтама хар соргъаннга)))
 
Приехал в офис, приобрел билеты. Мы как-то игнорируем , обычно, начальную часть и подтягиваемся к концерту. Наверное, в этот раз надо к 15.00, наступив на гордыню, без карачаево-балкарских вариантов с опозданием на 2 часа).
 
Цитата
mmathedu пишет:
наступив на гордыню,
Так это гордыня не позволяла прийти?:гыы: Недаром - это тяжкий грех)))
Верные слова не изящны. Красивые слова не заслуживают доверия. Добрый не красноречив. Красноречивый не добр. Знающий не доказывает, доказывающий не знает. (с) Лао Цзы
 
Цитата
Неуловимая пишет:
Цитата
mmathedu пишет:
наступив на гордыню,
Так это гордыня не позволяла прийти?:гыы: Недаром - это тяжкий грех)))
Ну..это же приятно..все расселись..и тут вхожу я ..весь в белом)
 
Цитата
mmathedu пишет:
Мы как-то игнорируем , обычно, начальную часть и подтягиваемся к концерту.
ой, а я не могу вот так))) если собралась таки идти, то сижу "от и до"))) В Нальчике в детстве возмущалась, когда в театре зрители уходили в то время, когда актеры стояли на сцене, мне казалось это так ужасно))
 
Цитата
Dalila пишет:
ой, а я не могу вот так))) если собралась таки идти, то сижу "от и до";))) В Нальчике в детстве возмущалась, когда в театре зрители уходили в то время, когда актеры стояли на сцене, мне казалось это так ужасно))
не вас одну возмущают такие немного "джохарские" выходки)
 
Цитата
Dalila пишет:
kipkekarcha, кёп къонакланы чакъыргъандыла бу жол, ала къалай ангыларыкъдыла орус тилде болмаса? Башха миллетледа билсинле он жылны ичинде къаллай бир иш этилгенин. "Эрикгенбиз" деп айтханынгда бир эриши кёрюндю, айып этме алай айтханыма.
Орус тилден эрикгенбиз дегеним санга бекми эрши кёрюндю Dalila? Аллай бир бекми сюэсе орус тилни? Орус тилден башха тилде сёлешмеде кой о сагат. Хар ишинги, хар сёлешгенинги орус тилде эт о сагат. Ким блада орус тилде сёлеш, къарачай малкъар тилни унутуп коюп олтур о сагат, аллай бир эрши кёрюнгенесе ол санга. Биз эльбрусоидден эрикгенбиз дегенча неди ол сёзюнг сени алай?? Концертге барлык адамланы ненча проценти къарачай малкъар болмаган конакладыла??: %51? огасе %70?? Келлик конакларыгыз учун диаспорадагы 30 минг орус тилни билмеген къарачай малкъарлыны унутугузда олтуругуз ма алай, бир ненча къарачай болмаган конак учун. Орусча сёлешип бардырсагыз, энтда айтама, къарарыкда тююлбюз, барлыкда тююлбюз!!!
 
kipkekarcha, Хыныракъ эсен да тюзсе!
"Тил билмегени къонакъла,затмат" деген да кесича тюздю. Алай а ол ол сагъатда тюз болады къонакъла ииииииииги сыйлыла болсала, эмда ала келген джыйылыулада кюн сайын болсала.

Джылда бир кере болгъан джыйылыугъа папа римский келседа биргесине францияны башчысында нёгер этиб,керек тюлдю ала ючюн , кеси тилибизни къоюб орус ,не да къайсы болсада башха тилге кёчерге!!!



Субтитра деб болад, тылмач(переводчик) деб болад кёллери къалмазча инглизни патчахыны затны.
Андан сора да сылтау деб болад,эринчек ,къызгъанч,къоркъакъ.. Аллахутагъала тазаласын барыбызныда бу дыгалас затладан.

Башха тиллени юсюнден:
=Орус тил бизге чагъырчады-бек уста да сёлешдиред,башхала бла да танышдырад, алай а (бюгюнлюкде) хатасы хайырынданесе уллуду!
=Инглиз,къытай,тюрк,араб.,..тилле бизге суучадыла(къурусуу,къара суу,гара суу,земзем суу..))) хайыры болмаса хатасы болмагъан!
=Алан тил!Алан=къарачай-малкъар тил бизни миллетге(аланлагъа) , рахын сабийге сют керекча алай керекди!Кеси!Чагъырсыз,суусуз!
с УВАЖЕНИЕм !
 
Dalila, эрикген дегеннге дек чарлайса?:dont_know:башха тюрлю къалай айтхын?

надоело смотреть где жаркочут не понашему))))))-чырт бир адам сюдге бермезеди былай айтханы))))
неда .... скока можно гъутарить-то на нерумском?!аа?!--десе да бир джаман бабкачыкъ , айыб этерик табылмазеди))))
неда... обрыдло слухать как наши балакають на японокулюмуюском!!скожмжноты?! ))))))

мата нет. лжи нет. человек имеет право выражать своё недовольство !
с УВАЖЕНИЕм !
 
Цитата
ALANULAN пишет:
kipkekarcha, Хыныракъ эсен да тюзсе!
"Тил билмегени къонакъла,затмат" деген да кесича тюздю. Алай а ол ол сагъатда тюз болады къонакъла ииииииииги сыйлыла болсала, эмда ала келген джыйылыулада кюн сайын болсала.

Джылда бир кере болгъан джыйылыугъа папа римский келседа биргесине францияны башчысында нёгер этиб,керек тюлдю ала ючюн , кеси тилибизни къоюб орус ,не да къайсы болсада башха тилге кёчерге!!!



Субтитра деб болад, тылмач(переводчик) деб болад кёллери къалмазча инглизни патчахыны затны.
Андан сора да сылтау деб болад,эринчек ,къызгъанч,къоркъакъ.. Аллахутагъала тазаласын барыбызныда бу дыгалас затладан.

Башха тиллени юсюнден:
=Орус тил бизге чагъырчады-бек уста да сёлешдиред,башхала бла да танышдырад, алай а (бюгюнлюкде) хатасы хайырынданесе уллуду!
=Инглиз,къытай,тюрк,араб.,..тилле бизге суучадыла(къурусуу,къара суу,гара суу,земзем суу..))) хайыры болмаса хатасы болмагъан!
=Алан тил!Алан=къарачай-малкъар тил бизни миллетге(аланлагъа) , рахын сабийге сют керекча алай керекди!Кеси!Чагъырсыз,суусуз!
Сен кёп джаша ALANULAN къарнашым. Аллах сенден разы болсун.
 
 
Цитата
Totur_Ram пишет:
Мы планируем там сделать хорошую трансляцию, Аллах айтса!
Пора начинать.
Харс-харс-харс-харс.
Изменено: Мусса - 16.06.2013 18:06:22
 
Цитата
Мусса пишет:



Цитата
Totur_Ram пишет:
Мы планируем там сделать хорошую трансляцию, Аллах айтса!
Пора начинать.
+1 :усипуси:
Богатое воображение в подачках реальности не нуждается!...
 
Исчо плюс один в копилку онлайн-трансляции)))
 
В ожидании чуда))

Цитата
Читают тему (гостей: 8, пользователей: 7, из них скрытых: 2) kipkekarcha, liar, Мусса, Кармен, Муза
Изменено: liar - 16.06.2013 18:12:14
Я счастливый как никто!
Я счастливый лет на сто!
Я счастливый - я не лгу!
Так счастливым и уйду!
 
Цитата
Муза пишет:
Исчо плюс один в копилку онлайн-трансляции)))
сарказм?:)

Цитата
liar пишет:
В ожидании чуда))
гдеж онное)?
 
Читают тему (гостей: 13, пользователей: 7, из них скрытых: 1) kipkekarcha, liar, Муахид, Маляк, Кармен, Муза


Аймушка, ты же сотрудник фонда, бир хапар айт, трансляцияны къачан башларыкъдыла? Джюрек ауруулу болуб къалабыз сакълай-сакълай :cry:
Изменено: Кармен - 16.06.2013 18:25:54
Богатое воображение в подачках реальности не нуждается!...
 
Кнопка F5 медленно, но верно начинает западать)))) :гыы:
 
_____
Изменено: liar - 16.06.2013 18:45:16
Я счастливый как никто!
Я счастливый лет на сто!
Я счастливый - я не лгу!
Так счастливым и уйду!
 
Людиии) А как можно посмотреть прямую трансляцию? Где именно?
 
Джаныгъызгъа болаим, бир джараштырыгъыз видеону, келген халкъа къараб тансыкълаикъ:)

Я кажется Сахарок-Зукер увидела)))
Женщина понимающая проблемы, которые возникают при управлении домом, может понять проблемы, которые возникают при управлении страной. (Маргарет Тэтчер)
 
Цитата
Гошаях бийче пишет:
Джаныгъызгъа болаим, бир джараштырыгъыз видеону, келген халкъа къараб тансыкълаикъ:)

Я кажется Сахарок-Зукер увидела)))
ниче се как ты их в таком качестве узнаешь?:)

къой кеттим мен вообще паркга) Барыб парк хауа солуйум.
 
Муахид, несколько секунд было шикарное качество, я и Тилова увидела)))) охранники вообще жесть)))
Женщина понимающая проблемы, которые возникают при управлении домом, может понять проблемы, которые возникают при управлении страной. (Маргарет Тэтчер)
 
Рамазаааан, я даже ребенка специально пораньше уложила)))) Имей совесть, дай картинку))))))
 
barsel on livestream.com. Broadcast Live Free
Я счастливый как никто!
Я счастливый лет на сто!
Я счастливый - я не лгу!
Так счастливым и уйду!
 
вот там девчёнка фоткается)))))))))))))))))) прикол))) красава)))))))))))))):гыы:
 
 
Перед камерой только къара и либерти. И на людей посмотреть то не дадут ))))
Я всегда хотел людям отвечать добром... Но жизнь научила отвечать взаимностью!
 
Темрезову Рашиду уважение за его работу. Он реально потехоньку возражает республику! И как человек он достоин уважения.
Я всегда хотел людям отвечать добром... Но жизнь научила отвечать взаимностью!
 
Орус концертмиди бу не затды былай. Эндиге дери къарачай малкъар тилде бир затда эшитмедик. РТР де, ОРТ де орус концертми барады, огасе эльбрусоидде консерт барады белгили тююлдю! Хапарыгыз болсун, 30 минглик диаспора, къарачай-малкъар тилде бир зат эшитирбиз деп компютерни башына олтурганеди, алай а бу сагатда бир кишиде къарамайды орус тилде бардырганыгыз учун. Диаспора, ОРУС концертигизни джаратмады хапарыгъыз болсун.
 
что за истерика на всех темах про концерт?)
Сэр, мы окружены!
— Отлично!!! Теперь мы можем атаковать в любом направлении!
****
Мы так боимся быть навязчивыми, что кажемся равнодушными.
 
Кармен, я уже давно не сотрудник...(
Сенлейинме только форумом утешаюсь) не попасть на юбилей, это печально(((
Страницы: Пред. 1 2 3 4 След.
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный