Войти на сайт
17 Мая  2024 года

 

  • Къарт бла баш аша, джаш бла аякъ аша.
  • Насыблы элин сюер, насыбсыз кесин сюер.
  • Элиб деген, элге болушур.
  • Ашарыкъда сайлагъаннга – чий гырджын.
  • Асхат ашлыкъ сата, юйдегиси ачдан къата.
  • Чакъырылмагъан джерге барма, чакъырылгъан джерден къалма.
  • Магъанасыз сёз – тауушсуз сыбызгъы.
  • Къууут – джелге, берне – бошха.
  • Кёзден кетген, кёлден да кетеди.
  • От кюйдюрген, сау болса да, тот кюйдюрген, сау болмаз.
  • Ариу сёз аурууунгу алыр.
  • Ётюрюк хапар аякъ тюбю бла джюрюйдю.
  • Татлы сёз – балдан татлы.
  • Джангыз терек къынгыр ёсер.
  • Тенгинг джокъ эсе – изле, бар эсе – сакъла!
  • Оюмсуз атлагъан, аджалсыз ёлюр.
  • Хар адамгъа кеси миннген тау кибик.
  • Чакъырылмагъан къонакъ тёрге атламаз.
  • Сибиртки да сыйлы болду, кюрек да кюнлю болду.
  • Махтаннган къыз, тойда джукълар.
  • Арба аугъандан сора, джол кёргюзтюучю кёб болур.
  • Керти сёзге тёре джокъ.
  • Къарт болгъан джерде, берекет болур, сабий болгъан джерде, оюн болур.
  • Сёз къанатсыз учар.
  • Къуллукъчума, деб махтанма, къуллукъ – хаух джамчыды!
  • Акъыллы айтыр эди, акъылсыз къоймайды.
  • «Ёгюз, джаргъа джууукъ барма, меннге джюк боллукъса», - дегенди эшек.
  • Аш хазыр болса, иш харам болур.
  • Билген билмегенни юретген адетди.
  • Таякъ этден ётер, тил сюекден ётер.
  • Сабыр джетер муратха, сабырсыз къалыр уятха.
  • Кесине гебен этелмеген, биреуге черен эте эди.
  • Аджашхан тёгерек айланыр.
  • Аманнга алтын чыдамаз.
  • Тёзген – тёш ашар!
  • Баргъанынга кёре болур келгенинг.
  • Чомартны къолун джокълукъ байлар.
  • Джети тилни билген джети кишиди.
  • Айраннга суу къош, телиге джол бош.
  • Джюз элде джюз ёгюзюм болгъандан эсе, джюз джууугъум болсун.
  • Ойнай билмеген, оюн бузар.
  • Эм уллу байлыкъ – джан саулукъ.
  • Башы ишлегенни, ауузу да ишлер.
  • Ёмюрлюк шохлукъну джел элтмез.
  • Къонакъ аз олтурур, кёб сынар.
  • Кимни – тили, тиши онглу, кимни – къолу, иши онглу.
  • Ким бла джюрюсенг, аны кёзю бла кёрюнюрсе.
  • Чомартха хар кюн да байрамды.
  • Эм ашхы къайын ана мамукъ бла башынгы тешер.
  • Гугурук къычырмаса да, тангны атары къалмаз.

 

   RSS
В гостях у Казбека Уртенова
 
В рамках проекта "Эльба идет в гости" в четверг, 17 марта, состоится встреча с Казбеком Уртеновым, бывшим имамом станицы Зеленчукская (КЧР), человеком лечащим недуги людей словом Аллаха (экзорцизм), т.е. Кораном так как нас научил пророк Мухаммад с.а.с. Казбек известен далеко за пределами нашей республики своим умением лечить от колдовства и сглаза. Просьба не флудить и оставлять свои вопросы в этой теме
Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 ... 51 След.
Ответы
 
казбек

Аллах разы болсун Казбек. Теперь все понятно
 
казбек
Казбек, как обычно бек ариу объяснять етесе хар затны! Сенге тынгласам иманым кёлтюрюледи)) ИншаАЛЛАХ АЛЛАХ Иманынгы къатылай тутсун, Аллах сюйген адамладан бол, бу дуниянг да, Ёмюрлюгюнг да Аллаха табыныб ётсюн. Бек сюебиз сени))С/У, Лиза.
 
Ассаламу гълейкум! Аллах ишигизден къууандырысын! Иманыбыз кючлю болуб, ауругъанларыгъыз аз болсунла! Кёб адамгъа джарайсыз да, Аллах сууаб базманыгъызгъа джазсын!
бек тыйыншлы джууабла бердигиз сорууулагъа кесибизни тилде, машалла, баракалла!( ансы мен а "бисмилля, маша Аллах"деб айтыучанма. )
Сора бир соруу, юйде именно " Бакъара" суураны нек окъутадыла. джукъгъа подозрение болсала, анда Харут Марутну. хыйнычыланы юсюнден джазылгъаны ючюн? "Джин" сураны болмаймыды?Сора "сафат" сура болурму эди дагъыда?
Джинни болгъаны бла къалгъанын билир ючюн, кагъайгъасны нек аиталла 3 кере мизиницинден тутуб, аятуль курсини окъугъунчу, магъанасы неди?Джин именно зрачогуна келиб нек къалады, ала да уллу гитче болуб? Джукъ билиб аитханлыгъым тюлдю, этгенлерин кёрюб сорама. сейир болуб.Шукран Джазийлян.
 
По каким признакам можно предположить что человек одержим джином?
 
Ассалам алейкум всем. Лейла теперь мы все в сборе.
 
На вопрос Zucker отвечу в письменной форме
Были ли случаи излечения от рака?
По словам Казбека Уртенова, такие случаи есть, но сам он с ними не сталкивался
Уважаемые форумчане, как вы уже догадались, Казбек зарегистрировался на нашем форуме и теперь, на все ваши вопросы будет отвечать сам в этой теме
 
казбек
Лайла
Аллах разы болсун бек кёб ийги зат джазгъанса.

сизда менге кеб иги зат этгенсиз, болушхансыз... Аллаха сизге да разы болсун...

Къысха заманда Аллах муратынга джетдирсин деб тилейме.Эм хайырлысыча,ашхысыча Аллах этсин башлагъан ишигизни
иншАллах! иншАллах! да сиз болушукъсуз деб турама)))) куда же мы без вас и ваших советов))))

Лайла Исмаил малкъарда эди аны ючюн джокъду.
да, я знаю)))) что - то он совсем от нас отрекся((
 
ISMAILMUSLIM
Ассалам алейкум всем. Лейла теперь мы все в сборе.
Алейкум ассалам урахматуЛлахи

наконец, хоть заберу свои книги)))))) а так... я рада, что ты вернулся, а то мы уже думали, ты в Балкарию переезжать собрался
 
Девушка Гор
сау бол)
 
Столько неудобств из-за того, что только под зарегистрированным ником можно писать))), так хочется сказать то, что не могу сказать под своим ником)))
 
Дорогие форумчане Казбек ответит на ваши вопросы вечером.

Лейла ты меня уж извини что с книгами так задержался. Приезжайте в гости и заберешь книги.
 
Сестренка если это связано с лечением и есть вопросы можешь писать личные сообщения.
 
Ассалам алейкум всем
ISMAILMUSLIM
Алейкум салам!))

Сестренка если это связано с лечением и есть вопросы можешь писать личные сообщения.
Сау бол, Исмаил)). Смайликлерими кердюнг болурса))), анга кере, бир керти зат келгенди деймисе эсиме?)) Ну, сагъыш этдирмезча личканга джазайым))).
 
А почему у меня звука нет?
 
Treasure
там только один канал воспроизводит.. левый.
в правом тишина у меня
 
Treasure
Как нет?
 
Девушка Гор
Вот так нет.
 
Смотрела затаив дыхание, мамачкии аж страшно))

Спасибо за ответы, выслушала много полезного и поучительного для себя
И вопрос у меня, как можно избавится от чувства страха к примеру, когда зачастую посещают мысли, вот приеду я домой, а мамы моей уже не будет, что я не услышу больше голос своего наилюбимейшего отца, как быть с такого рода тревогой.???

Иной раз представишь и расплачешься, можно ли списать это на то что находишься вдали от них???
 
ISMAILMUSLIM
Лейла ты меня уж извини что с книгами так задержался. Приезжайте в гости и заберешь книги.
ну все!!! ты сам напросился
 
Звёздочка.
Аллах разы болсун.Барыбызгъада Аллах иман берсин.Барыбызныда кеси сюйген къулладан этсин деб тилейме.Сиз юйдегини Аллах себеб эткенди талай муслиманнга халал аш,киим табаргъа,эмда башха тюрлю ашхылыкълабла хайырланыргъа.Аллах хар тутхан ашхы ишигизни баракатын берсин.Ашхы,иманлы ёмюрле джашаргъа Аллах буюрсун деб тилейме.Бек сау бол.
 
всезнайка.
Алейкум Ассалам.Аллах разы болсун сенге.Аллах болушсун устазлыгъынгда эмда къалгъан хайырлы ишлерингде.Файхамбар а.с. айтханды хадисинде:"Аллах,мёлекле,кёкде джердеда джашагъанла,къумурсха уясында,эмда кит тенгизде,барысыда дуа этедиле хайырлы билим джайгъан адамгъа".
Ашхы билим бересе Аллах кёб ашхылыкъла берсин.Машалла баракалла.
Биринчи соруунгу джуабы файхамбар а.с. айтханды:"Ушатмагъыз юйлеригизни къабырлагъа,окъугъуз юйлеригизде къуранны,эмда Бакъара окъулгъан юйден шайтан кетеди".
Дагъыда бир хадисде айтханды:"Окъугъуз къуранны,эмда Альбакъара,Альгъимран сураланы.Ала келирле сизге къияма кюн эки булут кибик,неда эки джыпчыкъ сюрюу кибик келирле,сизни ючюн шагъатлыкъ этерле.Эмда Бакъара сурагъа хыйнычыла къаруу эталмайдыла".
Аны ючюн юйде Бакъараны артыкъ окъутадыла зарандан,хыйныдан.Эмда шайтан къуранны саулайда сюймейди,эшитсе инджиледи,ол себебден къалайын окъусакъда джарайды ол затладан.
Экинчи соруунгда адамны ичинде джин болгъанын билирге талай тюрлю амалла бардылада аланы бирин айтдынг.Аллайда барды,тюздю эмда башха тюрлюда кёбдю.Аллах кеси сакъласын муслиманланы не тюрлюда заранладан.Ассаламу гъалейкум.
 
горница
Признаков поражения человека джинном очень много.Лучше возьмите любую книгу про лечение и сами посмотрите.И что бы быть уверенным в том что человек поражён,должны совпадать несколько признаков сразу.
 
Лайла
Иншаллах къолумдан кельгенича болушурма
 
КнЯжна
Все мы конечо переживаем за дорогих нам людей особенно когда их нет рядом.Но такое сильное чувство страха это уже не нормально.Попробуйте несколько дней подряд прочитать на себя аят Алькурси как я говорил выше.Обтираясь после каждого чтения.Минимум час не прерываясь.Иншаллах думаю поможет.
 
Разы болугъуз блай кеч джазгъаныма.Мындан эртде бош болалмайма.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Страницы: Пред. 1 2 3 4 5 ... 51 След.
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам