Вечер выпускника 2013 и юбилей Фонда "Эльбрусоид"

Вечер выпускника 2013 и юбилей Фонда "Эльбрусоид"

Гошаях бийче 16.06.2013 23:31:25
Сообщений: 261

1 0

Аперим джаш телюге, аллай ариу той кебден бери кермегенем!!!
Энчи саубол къарачай чепкенлери бла тебсеген джашлагъа. Аллах разы болсун сизге!

Женщина понимающая проблемы, которые возникают при управлении домом, может понять проблемы, которые возникают при управлении страной. (Маргарет Тэтчер)
Сэстренка 16.06.2013 23:31:40
Сообщений: 9936
kipkekarcha, сен Россияда туууб, мында есюб кечгенмисе Турциягъа, огъесе анда тууб, анда джашаймыса емюрюнг?

Я самая классная на форуме))))))))))))))
kipkekarcha 16.06.2013 23:58:28
Сообщений: 27
Цитата
Сэстренка пишет:
kipkekarcha, сен Россияда туууб, мында есюб кечгенмисе Турциягъа, огъесе анда тууб, анда джашаймыса емюрюнг?
Сестренка, мен Туркияда тууб, Туркияда джашаган Къарачайлыладанма.
Сэстренка 17.06.2013 01:14:51
Сообщений: 9936

1 0

kipkekarcha, сора кертиси да 30 000 къарачайлы барды Турцияда? МашаЛла!
Эндиги джыйылыугъа мен да сизге къошулуб къарачайча бардырыгъыз джыйылыуланы, деб, джазарма))

Къурарла бир зат, кечюрюб барса да ким болса да микрофонну къолундан иймей.

Я самая классная на форуме))))))))))))))
Сэстренка 17.06.2013 01:26:04
Сообщений: 9936
kipkekarcha, алайды да, андагъыланы келлери къалмасын. Сизде, Турцияда, сизни башха миллетледен айырыб тюртмейди кърал, сизге Россияда къарачайлыланы ангылагъан тынч боллукъ тюлдю. Алай болса да мен кюрешеим кесими келюмдегин айтыргъа. Арт джыллада Россияда кючлю пропаганда барады, кавказчы миллетлени не къадар эрши кергюзтюб кюрешедиле. Ол бири. Экинчиси. Россияда къарачайлыла къарачайча селешгенни бир заманда бедишге санаргъа аздан къалгъандыла, къарачайча селешген билими орусчагъа джетмей, аны ючюн селешгенча керюне эди. Талай адам юйлеринде да орусча сеСора дагъыда СССР чачылгъандан сора, миллет ашар-ичер зат табылмай къалады деб, башларын сатыу-алыугъа атхан эдиле, сабийлерин окъутургъа излемей эдиле, окъууну сыйы тюшген эди. Эльбрусоид аны ючюн узакъдан келтире, акъыртын-акъыртын, оюнну - зауукъну юсю бла бир джаны бла кесибизни джаш, таб, орта телюуге да сингдире, бир джаны бла - башха миллетлеге кесибизни танытыргъа деб орусча бардырады джыйылыуларын. Аллах айтса, форумда да джазгъандыла аны юсюнден, диаспоралагъа да джууукъ болурча барды бир талай сагъышлары. Бек да ачыуланмагъыз, келюгюх да къалмасын. СИзге кеслерини Ата джуртларында ана тиллеринде селешмейдиле деб келе болур келюгюзге, алай а башха миллетле арасында орнубузну да алыргъа керекди, андан сора кесибизча эркин да болурбуз. Сиз айтхан да тюздю: чеченлиле кишиге да къулакъ бурмай, кеслерича селешедиле, телевидение да къурагъандыла. Бизникиле да къурай турадыла телевидение. Аллах айтса, Эльбрусоид бу джетишимлери бла тохтаб къалмаз, не уллу джетишимле болсала да, джашай барсакъ, кере - къууана барырбыз.

Я самая классная на форуме))))))))))))))
Сэстренка 17.06.2013 02:03:02
Сообщений: 9936
kipkekarcha,
бусагъатда орус тилде джырлай тургъан джырчы "Родная мать мне эту речь дала, чтоб не расстаться с нею до могилы" деб джырлайды. Къарачайчагъа кечюрсем: "Туугъан Анам бергенди манга бу тилни, елюб къабыргъа джыйылгъынчын дери айырылма бу тилден , деб". Ол джырлагъан чеченлиди, чечен тилни юсюнден джырлайды.

Я самая классная на форуме))))))))))))))
stellaartua 21.06.2013 22:39:29
Сообщений: 292
шо бир атыгъыз, когда фотки с Крокуса выставят???:нупажалста:
Snowdrop 22.06.2013 13:00:40
Сообщений: 54
Неуловимая, а для тех, кто был редиской и не смог посмотреть в онлайне весь торжественный вечер, будет выложена полная запись?

Эртте анегдотда чычханчыкълай " кесим ючюн демейме, амбаргъа будай къачан келеди деп джарсыйма ?!":sorry:

Никакие богатства не смогут компенсировать бедность души...
stellaartua 24.06.2013 16:58:33
Сообщений: 292
Неуловимая, ариу эгечим, бир айтсанга, почему так мало фоток с Крокуса выложено? или еще пополняться будет?..
Неуловимая 25.06.2013 03:38:44
Сообщений: 2567
Цитата
Snowdrop пишет:
Неуловимая, а для тех, кто был редиской и не смог посмотреть в онлайне весь торжественный вечер, будет выложена полная запись?
К сожалению, по не зависящим от нас причинам запись он-лайна не сохранилась((... Так что и мы, и вы будем ждать смонтированного видео... примерно месяц осталось)))

Верные слова не изящны. Красивые слова не заслуживают доверия. Добрый не красноречив. Красноречивый не добр. Знающий не доказывает, доказывающий не знает. (с) Лао Цзы
Неуловимая 25.06.2013 03:44:24
Сообщений: 2567
Цитата
stellaartua пишет:
Неуловимая, ариу эгечим, бир айтсанга, почему так мало фоток с Крокуса выложено? или еще пополняться будет?..
Ай, сау бол, ишленген къарнашым)))... будут еще))) идет работа по отбору... их тысячи)))

Верные слова не изящны. Красивые слова не заслуживают доверия. Добрый не красноречив. Красноречивый не добр. Знающий не доказывает, доказывающий не знает. (с) Лао Цзы
stellaartua 26.06.2013 15:15:19
Сообщений: 292
Сау бол! будем ждать)
stellaartua 04.07.2013 15:57:44
Сообщений: 292

1 0

..кишини келю къалмасын, алайа бир зат айтайым, ай болуб барады, но с Крокуса никаких пополнений в фотоальбоме нет и похоже не предвидеться. Могли бы хотя бы фото президента нашей республики выложить - уважить, все таки он не так часто посещает это мероприятие, я уж молчу про молодежть, которые специально вставали к этому стенду и фотографировались.. Выложено несколько штук фоток с одними и теми же людьми, я конечно понимаю, что "своих" эльбовских салыргъа керекти, но я думаю, все кто был на этом мероприятии тоже считали себя "своими", раз уж пришли на этот праздник..
Сэстренка 04.07.2013 17:28:07
Сообщений: 9936
Цитата
stellaartua пишет:
Могли бы хотя бы фото президента нашей республики выложить - уважить, все таки он не так часто посещает это мероприятие
Президент Ингушетии лет пять назад уже заценил "Эльбрусоид", объявил всех наших заслуженными/народными артистами Ингушетии, а до наших только теперь доходить начинает)))

Я самая классная на форуме))))))))))))))
stellaartua 04.07.2013 18:56:55
Сообщений: 292
Сэстренка, ..суть сказанных мною слов была не в этом..причем тут президент Игушетии, словно ваша цель быть народными артистами Ингушетии... Я говорил об элементарных этических нормах уважения к своему народу..
stellaartua 05.07.2013 12:58:59
Сообщений: 292
..МАШААЛЛАХ! ..Я смотрю альбом с вечера в Крокусе пополнили аш на +18 фоток, аперим!!! И фото президента нашего выложили, отстоял я его все таки получается, бек САУ БОЛУГЪУЗ! Энди, къызгъанмагъызда остальные тоже выложите, я знаю они еще есть у вас в ваших закромах :)
Сэстренка 05.07.2013 17:31:23
Сообщений: 9936
Цитата
stellaartua пишет:
Сэстренка, ..суть сказанных мною слов была не в этом..причем тут президент Игушетии, словно ваша цель быть народными артистами Ингушетии... Я говорил об элементарных этических нормах уважения к своему народу.А суть моих слов))
Оййй, ну, так я и поверила, что ты не понял "суть моИх слов" (с) ))))))

Я самая классная на форуме))))))))))))))
stellaartua 05.07.2013 18:40:48
Сообщений: 292
Сэстренка, ...не делай вид, что "не догоняешь", а если и в правду "не догоняешь" - поработай над этим, не надо тут развивать терсакъыллыкъны.. Эм биринчи биз кесибиз миллетибизни сыйын кермесек - бизни сыйбызни башха миллетле да керлюк тюлле, пойми это! А президент Ингушетии может сто пятьдесят раз ваз объявлять на словах и на бумажках заслуженными/народными артистами Ингушетии, но при этом кесибиз такими вот поступками сыйыбызны тюшюрсек - кииши бюсюреу да этерик тюлдю, киши бизни шайына да санарыкъ тюлдю, и президент Ингушетии в том числе. Сила любого народа заключается в поддержке друг друга и сплоченности! А блай олтуруб кесибизникилени сегюб , башхаланы орге кетюрюб тургъандан хайыр кишигеда джокъду, этим вы лишь ослабляете нашу силу, силу нашего народа.
P.S. когда цитируешь мои слова, будь добра, не надо к ним приписывать свои фразы, будь по внимательней!
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный