"Не могу...!", "Где...?", "Почему у меня....?" - и прочие вопросы можете задавать здесь

KALAYSA Pictures 12.12.2011 05:49:42
Сообщений: 3036

3 3

Во первых, у кого возникают вопросы с регистрацией, и кто не любит читать регистрационную информацию, копирую малую ее часть:

Обращаем внимание зарегистрированных пользователей старого сайта! Регистрация ников совпадающих с никами "Зеленого форума" невозможна. Если у вас уже есть регистрация на ЗФ, Вы можете выбрать соответствующий пункт, и активировать этот ник на данном портале, заполнив дополнительные пункты.

Ники "Нового форума" перенести к сожалению не удалось. Пользователи НФ должны пройти регистрацию как новые пользователи. В случае возникновения вопросов, просьба сообщить Администраторам посредством Обратной связи, либо на почту.


Кроме того, просьба ознакомиться еще и с этим:

Ник (логин) будет использоваться при авторизации, а так же будет отображаться на сайте наряду с вашим именем. Для логина используйте только кириллицу и латинский алфавит, цифры, символы тире «-» и нижнее подчеркивание «_».

На указанный в форме e-mail придет запрос на подтверждение регистрации. После подтверждения, вы сможете зайти на сайт под своим аккаунтом, и далее настроить свой профиль.

Мы рекомендуем вам указывать настоящее имя. Просьба не использовать вымышленные имена и прозвища. Мы оставляем за собой право редактировать/удалять некорректные имена пользователей.

Для продолжения регистрации, вам необходимо ознакомиться с правилами портала Elbrusoid.org



Еще предлагаю прочитать сей труд:




Если у вас остались вопросы, терпение и вера в эльбрусоид, то милости прошу, в этой теме с удовольствием отвечаем на все ваши вопросы... :мерси:

...

Ответы

saffas 22.01.2013 21:08:37
Намерение утратило силу)
KALAYSA Pictures 23.01.2013 20:40:30
Сообщений: 3036
Цитата
ОАО пишет:
Обязуюсь не плодить и не регистрировать.


Цитата
ОАО пишет:
В силе. Удаляй.

Ник удален.

...
Гость 25.01.2013 01:50:48
KALAYSA Pictures, у меня вопрос: на форуме было два ярких политикана, которые сейчас дружно забанены, я незнаю почему, но наверное по уму.
Среди шлейфа их информации и поверх некорректного иногда общения, были честно говоря разные мысли и актуальные новости о ситуации на малой родине, в том числе и о проблемах, путях и видениях.
Не хочется связывать, но обще и тугодоступной информации об общественных делах Балкарии на форуме теперь нет, а проблемы между тем есть и у нас.
Можно конечно возразить, пожалуйста другие источники информации, да наверное есть, но атмосфера форума позволяет их по-другому воспринимать, а в перспективе надеюсь, им ее иначе излагать.
Мне верится, что цель наказания достигнута, виновные понесли заслуженное взыскание)))Может им шанс дать, а?
У меня ничего лично, за державу обидно (с).

saffas
KALAYSA Pictures 25.01.2013 13:35:10
Сообщений: 3036
Цитата
Гость пишет:
KALAYSA Pictures, у меня вопрос: на форуме было два ярких политикана, которые сейчас дружно забанены, я незнаю почему, но наверное по уму.
Среди шлейфа их информации и поверх некорректного иногда общения, были честно говоря разные мысли и актуальные новости о ситуации на малой родине, в том числе и о проблемах, путях и видениях.
Не хочется связывать, но обще и тугодоступной информации об общественных делах Балкарии на форуме теперь нет, а проблемы между тем есть и у нас.
Можно конечно возразить, пожалуйста другие источники информации, да наверное есть, но атмосфера форума позволяет их по-другому воспринимать, а в перспективе надеюсь, им ее иначе излагать.
Мне верится, что цель наказания достигнута, виновные понесли заслуженное взыскание)))Может им шанс дать, а?
У меня ничего лично, за державу обидно (с).

saffas


Я не хочу вдаваться в подробности их деятельности на форуме, но только касательно бана, хочу сказать что бану предшествовали долгие обсуждения и предупреждения в адрес забаненных. С их стороны кроме как обострения ситуаций, никаких шагов к урегулированию замечено не было. Наоборот, помимо некорректного поведения и прочих неправомерных действий в ответ на предупреждения, было заявлено о том, что будучи членами политической партии, они рассматривают форум исключительно как политическую площадку. В связи с вышеизложенным, дабы оградить форум и форумчан от действия подобных людей, сообщаю, что бан обжалованию не подлежит, а возможная их активность на форуме под другими никами так же будет пресечена.

С уважением.

...
Гость 25.01.2013 14:01:12
Не хочу вдаваться в спор, но интересно во взаимосвязи инкринминируемая им вина в использовании форума как политической площадки и при этом на форуме обсуждаются политические новости, а также создаются политические темы.


Цитата
KALAYSA Pictures пишет:
В связи с вышеизложенным, дабы оградить форум и форумчан от действия подобных людей, сообщаю, что бан обжалованию не подлежит, а возможная их активность на форуме под другими никами так же будет пресечена.
А сколько людей просило их забанить, да еще и гвоздями?)
saffas 27.01.2013 16:22:34
KALAYSA Pictures,

Цитата
KALAYSA Pictures пишет:
бан обжалованию не подлежит, а возможная их активность на форуме под другими никами так же будет пресечена.
Почему мы такие беспощадные в мелочах и благородные в абстракции?)
Аиб этме, но шанс есть у всех, ну или должен быть.
Изменено: saffas - 27.01.2013 16:24:11
liar4ik 27.01.2013 16:26:29
Сообщений: 447
Можно ли сделать, чтобы на одной странице отображалось не более 10-15 постов?

Я счастливый как никто!
Я счастливый лет на сто!
Я счастливый - я не лгу!
Так счастливым и уйду!
KALAYSA Pictures 27.01.2013 19:49:13
Сообщений: 3036
saffas,

Цитата
saffas пишет:
Почему мы такие беспощадные в мелочах и благородные в абстракции?)

не знаю, так получаеца... :pardon:

Цитата
saffas пишет:
Аиб этме, но шанс есть у всех, ну или должен быть.

согласен...

...
KALAYSA Pictures 27.01.2013 19:49:37
Сообщений: 3036
liar4ik,

Цитата
liar4ik пишет:
Можно ли сделать, чтобы на одной странице отображалось не более 10-15 постов?

нет

...
Айшат(с НФ) 27.01.2013 21:31:15
Сообщений: 1986
добрый день.:-) со вчерашнего дня не могу читать темы форума как гость,без авторизации.на главную страницу форума захожу свободно.но в тему не получается.отображается белое поле и несколько слов об ошибке.в чём может быть причина?

Если радость придет, радость прими
И не гордись, будь достоин ее.
Если горе придет, губы сожми
И не страшись, будь достоин его.

К. Кулиев
KALAYSA Pictures 27.01.2013 21:58:17
Сообщений: 3036
Айшат(с НФ),
очистите кеш браузера и куки-файлы (сохраненную историю браузера).. подробнее об этом в зависимости от вашего браузера можете узнать через яндекс.. если это не поможет, сообщите.. :гоккачыкъ:

...
Piece of Happiness 27.01.2013 23:00:08
Сообщений: 1816
KALAYSA Pictures, а можно в раздел Искусство добавить подраздел Музыка и Кино и перенести туда соответствующие темы... с поиском пока туго на сайте...
если листать вручную страницы форума,то пока найдешь,что хотел, всякое желание пропадает что-либо писать...

Как хорошо проснуться на рассвете,
Глядеть на мир, за птицами следить
И знать, что выше счастья жить на свете
На свете ничего не может быть...©
Айшат(с НФ) 27.01.2013 23:13:25
Сообщений: 1986
спасибо,помогло :)

Если радость придет, радость прими
И не гордись, будь достоин ее.
Если горе придет, губы сожми
И не страшись, будь достоин его.

К. Кулиев
Гость 29.01.2013 11:14:54
KALAYSA Pictures, биягъы "Сюймеклик китабы" ачылмайды. Къайсынны эки назмусун къошама дегенлей тутханды биягъы муну "жагъыны". Бусагъатда уллу затла къошмай, назмуланы ууакъ-ууакъ салама. Муну кетерип, жангыдан ачсакъ къалай болур?
KALAYSA Pictures 29.01.2013 13:17:50
Сообщений: 3036
Цитата
Гость пишет:
KALAYSA Pictures, биягъы "Сюймеклик китабы" ачылмайды. Къайсынны эки назмусун къошама дегенлей тутханды биягъы муну "жагъыны". Бусагъатда уллу затла къошмай, назмуланы ууакъ-ууакъ салама. Муну кетерип, жангыдан ачсакъ къалай болур?


тема не может сама по себе так закрыться.. значит предыдущие сообщения, которые публиковались в прошлые разы, сейчас сказались... джангы теманы ачсагъаз иги боллукъду... если нужно, попробую открыть предыдущие сообщения той темы, что бы вы могли оттуда скопировать небольшими частями в новую тему?

...
Гость 29.01.2013 20:17:11
KALAYSA Pictures, да жангыдан ачып бир кёрейим. Сен теманы къурут да къой. Бир жолгъа къаллай бир тизгин берирге боллугъун бир айт, маржа.
elbars 30.01.2013 12:44:18
Сообщений: 2286
KALAYSA Pictures, сен "Сюймеклик китапны" бир кетер. Жангыдан ачып, къысха-къысха берип да бир кёрейим.
KALAYSA Pictures 30.01.2013 15:18:27
Сообщений: 3036
elbars,
аны кетераллыкъ тююлме, он с ошибкой вообще не функционирует, программист позже удалит из базы данных.. анга къарамай, джангы тема къураргъа боллукъсуз..

...
Гость 30.01.2013 20:40:15
СЮЙМЕКЛИК КИТАБЫ +
Хурметли къарындашларым, багъалы эгечлерим! Бугюнлюк дунияда барыбызны да ауара этип тургъан бир уллу къыйынлыкъ барды. Ол да ана тилибизни унутулуп баргъаныды. Мен да, къайсы биригизча, аны юсюнден кёп сагъыш этеме.
Телевидение, радио, газетле, интернет тилибизни ахыры да ырбыннга тыйып къойгъандыла, хау. Алай терслик кесибизде да барды: ана тилибизге алай уллу кёллю болургъа керек тюйюл эдик. Бизни осал дерслик китапларыбыз, болмачы устазларыбыз, фахмусуз жазыучуларыбыз, журналистлерибиз, уллу кёллю ата-анала да алагъа къошулуп, кеси сабийлерибизни ана тилибизден айырыр ючюн не этмедик? Аланы алларында бизни бырыбызны да гюнахыбыз кемсиз уллуду. Сабийин сюйген ана баласына ёз тилинде бешик жырла, жомакъла, элберле айтады, тауча сёлешеди. Ол алай къыйын иш тюйюлдю да!
Тилин билмеген сабий артда тау адетден айырылады, аны себепли, ата-анасына, халкъына да суууйду. Къысхасы, ана тилин билмеген адам учуз болады, Бюгюнлюкде биз анга кесибиз шагъатбыз. Орусча къайгъы сёз бергенлени аз кёрмейбиз, тойда орусча тепсегенни къой да.
Ана тилибиз къарыусузду, эршиди, бюгюннгю жашауну сурамына келишмейди деп жалан да ана тиллерин билмегенле айтадыла. Алай, Аллахны ашхылыгъындан, тилибизни шатык билгенле, ариу сёлешгенле алыкъа кёпдюле.
Бу эки къауумгъа да атап, малкъар поэтлени ийнар назмуларындан «Сюймеклик китабын» жарашдыргъанма да, аз-аздан сизни аны бла шагъырей эте турлукъма. Мен, иш этип, поэтлерибизни жалан да тынч, ариу окъулгъан назмуларын къошханма бери. Китап сейир-аламат ийнарларыбыз бла ачылады. Аланы окъуп чыкъгъан таулу адам тилибизни ариулугъун, шатыклыгъын да сезмей амалы жокъду. Ким биледи, муну окъугъандан сора сагъыш этерикле да болурла. Нек эсе да, мен алай сунама. Андан сора да, «Сюймеклик китабын» энчи китап этип чыгъарлыкъ адам табылса, ол барыбызгъа да уллу саугъа этерик эди.
Хурметли окъуучула, назмула юзюлмей барыр ючюн, ёз акъылыгъызны бери жазмазыгъызны тилейме, модераторла да анга эс бурурла деп ышанама. Алайсыз бу иш, татыуу чыкъмай, базарлыкъ болуп къаллыкъды.
Ёлмезланы Мурадин,

Къабарты-Малкъар Республиканы Къырал саугъасыны лауреаты


И Й Н А Р Л А



***
Сюймеклик деген не къыйын ишди, -
Ахчагъа сатып алынмай.
Тюкен къалдырмай къыдырып чыкъсанг -
Биринде аты жазылмай.

Сюймеклик деген багъалы сёздю,
Кёрюннген жерде табылмай.
Тансыкъ да этер, къоюп да кетер,
Къулакъ сыргъача тагъылмай.

Сюймеклик деген не ариу сёздю,
Кёрмючге, затха салынмай.
Керти сюйдюрюп, жюрек кюйдюрюп,
Бет бояу кибик жагъылмай.

Жан сюйгенине жеталмай къалгъан -
Къарангы жерде къалады.
Жюреги сюе, кёзлери кюле,
Ичин жаннган от алады.


***
Сюймеклик ауруу жюрекге тюшюп,
Сау санларымы алгъанды.
Къыйгъан къашларынг, дугъум кёзлеринг
Жюрекге ауруу салгъанды.

Сюймеклик ауруу тюшюп къалды да
Билмей тургъанлай башыма.
Жангы ай къалай ариу ушайды
Бояу жетмеген къашынга!

Чыпчыкъ жырчыкъгъа сейир ушайды,
Къубула айтхан сёзлеринг.
Къара дугъумгъа къалай ушайла
Ол кюле тургъан кёзлеринг.

Кечеле къургъакъ, кюнле да къызыу,
Кёкден тамычы таммайыды,
Ариуум, сени кёре турмасам да,
Жюрек суусабым къанмайды.

Сюймеклик ауруу жюрекге тюшюп,
Мен тынчаймайма, болмайма.
Санга лакъырда этмесем, ариу,
Ашап ашымдан тоймайма.


***
Ой Уллу Аллах, сюймеклик берген,
Къачып мен къайры кетейим?
Жюрегим отча жанып барады,
Лакъырда этмей нетейим?


Сюеме сени, сюеме сени,
Дагъыда - Кавказ тангларын,
Сени сюймейин мен не этейим,
Назы терекчик - санларынг.


Сюеме сени, сюеме сени,
Дагъыда - кюнню батханын.
«Сюеме сени, сюеме»,- десем -
Кёлюнге тиймез айтханым.


Санга уа уста кийим тигеди,
Омакъдан омакъ киерча.
Санга дууачыкъ къайдан табайым,
Тюз мен сюйгенлей сюерча?


Да къобузунгу кюзгючюклери
Кюн тиякъланы тартады.
Кюн, сени кёрсе, тохтаб а къарай,
Бир сагъат артха батады.


***
Кёкле тюбюнде кёкбаш юйюгюз,
Кюнча тиесе кёкледен.
Алтын балачыкъ, сеннге ышаныб,
Къуру къалгъанма кёбледен.

Патеген болмай, джау чыракъланы
Сата келселе, алмайбыз.
Зухра джарытад тау элибизни;
Чыракъ керекли болмайбыз.

Ой, сени къайдан таныгъан эдим
Джаш джюрегиме джарагъа?
Зухра амалтын тансыкъ болама
Ол аман ташлы Марагъа.


***
Кёзлеринг кёзюр ойнайла,
Сёзлеринг жюрек байлайла.
Ариуну юйю къурусун,
Ариуну кёпле сайлайла.

Къаяда къаплан жатханлай,
Къамагъа бичакъ такъгъанлай,
Къадарынг болса, келирсе,
Жалан аякъ, чапханлай.


***
Кел-кел, ариуум, кел-кел, ариуум,
Чилле жаулукъну жибеги.
Келсенг а, алып кетерем, маржа,
Алтын тауукъну жюжеги.

Ой, сенден ариуну кёрмегенме
Ол мен жюрюген журтлада.
Санга ушатып, мен тансыкълайма
Гокка хансланы сыртлада.


***
Сени ариулугъунг тамам ушайды
Тийген кюнюме, жарытып.
Бетинги нюрю кюннге эришед,
Аныча, кесин танытып.


Сени ариулугъунг тамам ушайды
Кечени жарытхан айгъа.
Кёгетле бише, сабанла жете,
Зауукъдан толгъан кёк жайгъа.


Сени ариулугъунг тамам ушайды
Кёкде жаныучу жулдузгъа.
Къудас чачларынг алай ушайла
Черекде жюзген къундузгъа.


Сени ариулугъунг тамам ушайды
Акъ чакъгъан балли терекге,
Ауузунгдан чыкъгъан ариу сёзлеринг,
Балча, жагъыла жюрекге.



***
Ышара, кюле келеди ариу,
Бети тюрленнген дарийча.
Кёгет жулдузум жюрек жапсарад,
Бир юйде жангыз сабийча.


Энди дуньядан умутум жокъду,
Мени жашауум кетгенди.
Жазгъыда чакъгъан терек гюллеча,
Къурур заманы жетгенди.


Къалай замансыз унутуп къойдунг,
Кёз кирпик къысып ачханча,
Жаз башы жанкъоз сюйюнюп, чыгъып,
Дагъыда къуруп къалгъанча.


Ёксюзлей къалгъан кийик улакъча,
Тау арасында къалгъанма.
Къуш буюкъдургъан тауукъ балача,
Ёлюм сагъышны алгъанма.


Сюймеклик ауруу этинге сингсе,
Къан жюрюмейди санлада.
Менден а жазыкъ болурму, анам,
Аллах жаратхан жанлада?



***
Ой, сары дарий мени кёлегим,
Ой, саргъалады билегим.
Жашлай, сабийлей, сюймеклик алып,
Жарылып къалад жюрегим.


Къонгуроу таууш алай этелле
Мнннген атынгы наллары,
Бийик наратха къалай ушайды

Ариу нанымы санлары.

Ой, кёкден жерге жаумайды жауун,
Тауланы башы къаралмай.
Къызла жашлагъа этмейле хапар,
Жюреклеринден таралмай.



***
Ой, хуржунумда базар кёгетим,
Тюздю кесинге ниетим,
Ахырат деген - бош затды, жаным,
Сенсе - дуньяда жаннетим.


Бахчалада уа балли терекле,
Къатына барсам, бал чыгъа,
Мен сени кёрсем, муркку этеме,
Сен мени кёрсенг, ашыгъа.



***
Мен тереземи ачып жатама
Айны жарыгъын кёрюрге,
Алтын шынжырчыкъ алып турама,
Ариуум, санга берирге.


Башчыгъынгдагъы къара чачларынг
Алтын окъаны бургъанлай,
Ийнар айтханлай, мен сюйдюм сени,
Къатымдан кетмей тургъанлай.



***
Дунья жарыгъым, жюрек тамырым,
Сенича, кимни кёрлюкме?
Сенден башхагъа баргъандан эсе,
Картынга къарап ёллюкме.


Ой, мени дуньям чарс а дуньяды,
Мен чарс дуньяда жашайма.
Мен тюбеялмай бир игиликге,
Ёлюп къаллыкъгъа ушайма.


Мен хат жазсам да, жууап бермезча,
Не хата этдим мен санга?
Жашлай, сабийлей аралыкъ этип,
Эримеймисе сен манга?


Кюзгюге къарап, алай кёреме
Мен быстыр кийген санымы.
Мен да кечмейме, Аллах да кечмез -
Аралыкъ эдинг жанымы.


Сенича жарыкъ бир болалмадым,
Сен айдан, кюнден жарыкъса.
Сен жюрегими быллай бир къыйнап,
Ахратха не айтып барлыкъса?
Сахадин 01.02.2013 08:19:09
Сообщений: 5401
В некоторых сообщениях всплывают мелкие буквы, что прикажете с этим делать?
Гость 03.02.2013 01:30:34
Цитата
Piece of Happiness пишет:
KALAYSA Pictures, а можно в раздел Искусство добавить подраздел Музыка и Кино и перенести туда соответствующие темы... с поиском пока туго на сайте...
Пример: я, аноним, написал стихотворение. Не хочу публиковать под своим именем, и в тоже время категорически против кражи моей интеллектуальной собственности кем либо и дальнейшего размещения на других интернет ресурсах под сувоим именем. Размещаю свое творение по адресу эльбрусоид.орг/форум/мессендж/форум171/топик21192/мессендж1842749 и могу даже дать постоянную ссылку, или другое интернет издание будучи честным опубликовав у себя мою инт.собственность решит дать постоянную ссылку.
При перемещении разделов в подразделы или наоборот, моя ссылка из
эльбрусоид.орг/форум/мессендж/форум171/топик21192/мессендж1842749
превратится в что-то типа эльбрусоид.орг/форум565/мессендж/форум2654/топик46895129/мессендж6541851489
т.е. будет битой ссылкой.
Разумеется, это относится к имеющим отношение к серъезным вещам, никак не к беседкам и свободам слова.
Или один раз переместите все что надо куда надо и потом не трогайте, или будет неудобно самим потом.
Гость 03.02.2013 21:52:23
Цитата
Гость пишет:
Пример: я, аноним, написал стихотворение. Не хочу публиковать под своим именем, и в тоже время категорически против кражи моей интеллектуальной собственности кем либо и дальнейшего размещения на других интернет ресурсах под сувоим именем.
Когнитивный диссонанс - анонимно опубликовал, но против кражи. :-)))
Да вы хоть 10 раз категорически будьте против кражи вашей интеллектуальной собственности - кому надо, тот украдет, так как вы нигде не докажете, что это именно вы написали.
liar4ik 03.02.2013 22:46:05
Сообщений: 447
Можно ли сменить ник на просто liar?

Я счастливый как никто!
Я счастливый лет на сто!
Я счастливый - я не лгу!
Так счастливым и уйду!
Ингиль 03.02.2013 23:29:26
Сообщений: 113
:):)
Изменено: Ингиль - 04.02.2013 00:31:08

деньги меня не волнуют, они меня успокаивают!
Ингиль 03.02.2013 23:30:44
Сообщений: 113
:)
Изменено: Ингиль - 04.02.2013 00:30:40

деньги меня не волнуют, они меня успокаивают!
Гость 04.02.2013 15:55:05
а что это за треугольники на логотипе радио барс эл?
Айшат(с НФ) 04.02.2013 21:41:59
Сообщений: 1986
можно ли достать из архива тему? Хотелось продолжить )) http://www.elbrusoid.org/forum/archive/forum141/topic15765/

Если радость придет, радость прими
И не гордись, будь достоин ее.
Если горе придет, губы сожми
И не страшись, будь достоин его.

К. Кулиев
Гость 04.02.2013 22:13:58
Цитата
Гость пишет:
Когнитивный диссонанс - анонимно опубликовал, но против кражи. :-)))
Да вы хоть 10 раз категорически будьте против кражи вашей интеллектуальной собственности - кому надо, тот украдет, так как вы нигде не докажете, что это именно вы написали.
А если посмотреть на этот вопрос в отрыве от моего персонажа скромного? )
uah-alan 06.02.2013 22:57:13
Сообщений: 39
салам алейкум, прошу простить за оф топ,но не разберусь куда писать.
Причина обращения в следующем:Возможно ли как то восстановить свою учетку с ЗФ "Парень_С_Карача"
Заранее благодарю.

Think Different
uzdenov.info
Айшуля 06.02.2013 23:20:28
Сообщений: 4585
uah-alan, :гыы: возможно)))

мама Рамазана!
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный