Экзотическая кухня

Чулпан 30.05.2014 14:02:22
Сообщений: 1007

0 0

Сейчас многие путешествуют, какие блюда Вы попробовали, которые может быть шокировали бы домашних, друзей?

Сижу на днях, никого не трогаю, тихо так уплетаю свой салатик из осьминожек. Оказалось что для некоторых это дико.



Я еще люблю вот эти штучки, правда давно не ела.

Ответы

Чулпан 12.07.2014 18:04:41
Сообщений: 1007
Цитата
бездушный кролик пишет:
Цитата
Чулпан пишет:
таш макъаны ашаяллыкъ тюлме, аланы жан саулай саладыла биширирге.
Саулай салмасала ашарыгъен не?
кюреширем :гыы: аитала что мясо вкусненькое))))
бездушный кролик 12.07.2014 18:06:56
Сообщений: 14960
Ма была ариуладыла))))


Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
Чулпан 12.07.2014 18:06:58
Сообщений: 1007
Тынч адам, жерме жи есть ичинде вместо сальника кишочка болгъанла, ала эсиме тюшдюле.
Тынч адам 12.07.2014 18:15:17
Цитата
бездушный кролик пишет:
Тынч адам , Да мени хычынларыммы келтиргенсе ол цветной табакъ бла)))))))))))

Цитата
бездушный кролик пишет:



Ма табагъыммы кергючеим)))))))))))
мен профессионалма да, бильмеенгми - эм игилерин сайлагъанем сау интернетте изилеп. :гыы:
Изменено: Тынч адам - 12.07.2014 18:15:33
Тынч адам 12.07.2014 18:16:49
Цитата
Чулпан пишет:
Тынч адам , таш макъаны ашаяллыкъ тюлме, аланы жан саулай саладыла биширирге.
Цитата
Чулпан пишет:
Тынч адам , жерме жи есть ичинде вместо сальника кишочка болгъанла, ала эсиме тюшдюле.
къой бу эксперименрелинги, джермечик ашада кесинг айтханлы :lol:
Тынч адам 12.07.2014 18:18:06
Цитата
бездушный кролик пишет:



Ма табагъыммы кергючеим)))))))))))
ол табакъны сыртында пластик не болгъанин ангълаймаин къалдым :dont_know:
всезнайка 12.07.2014 18:20:31
Сообщений: 1164
хингалшланы формалары напоминают форму моих хычынов в недалеком прошлом! :cry: В первый год пребывания в Москве решила пожарить хычыны перед оразой юйдеча, с работы пришла первая, весь подъезд провонялся маслом. А на следующий день пришли работники ЖЭКа, соседи пожаловались, как щас помню, пожарила 18 хычынов, хотя соседям не раздавали.один раз из рынка притащила помидоры, морковку, болгарский перец, решила заготовить лечо на зиму, но Элен отбила охоту, Москвада ким закручивать этеди, все продается в магазине-деб

псори тамам
Тынч адам 12.07.2014 18:24:41
Цитата
всезнайка пишет:
хингалшланы формалары напоминают форму моих хычынов в недалеком прошлом! В первый год пребывания в Москве решила пожарить хычыны перед оразой юйдеча, с работы пришла первая, весь подъезд провонялся маслом. А на следующий день пришли работники ЖЭКа, соседи пожаловались, как щас помню, пожарила 18 хычынов, хотя соседям не раздавали.один раз из рынка притащила помидоры, морковку, болгарский перец, решила заготовить лечо на зиму, но Элен отбила охоту, Москвада ким закручивать этеди, все продается в магазине-деб
я всегда над чеченцами прикалываюсь - они могут черемшу сковордками есть, а потом еще некоторые и к зубнику пойти.
Австрийцы по незнанию сразу пожарников и газовую службу вызывали, не могли понять чем воняет. Потом привыкли. :гыы:

А так у нас, я имею ввиду карачаево-балкарцев с тыквенной начинкой особо не делают и черемшу тоже мы так не едим.
Изменено: Тынч адам - 12.07.2014 18:26:13
бездушный кролик 12.07.2014 18:28:08
Сообщений: 14960
Цитата
Тынч адам пишет:
ол табакъны сыртында пластик не болгъанин ангълаймаин къалдым
Пластик тюйюл эди))))))Мага свидетель)))))

Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
мики 12.07.2014 18:33:17
Цитата

Тынч адам пишет:
Австрийцы по незнанию сразу пожарников и газовую службу вызывали, не могли понять чем воняет. Потом привыкли.

Австрия?
Тынч адам 12.07.2014 18:41:47
Цитата
бездушный кролик пишет:
Цитата
Тынч адам пишет:
ол табакъны сыртында пластик не болгъанин ангълаймаин къалдым
Пластик тюйюл эди))))))Мага свидетель)))))
да пылесос там стоит наверно
Тынч адам 12.07.2014 18:46:07
Цитата
мики пишет:
Австрия?
бунда турама. аны мы сордунг?
Abdullah 12.07.2014 18:50:11
Сообщений: 1615
хЫмм, энди хычынлагъа кёчюб, теманы экзотикасын бузаргъа тебреген болурсуз дейме, алай тюзюн айтсам, малкъар хычынла да меннге экзотикадыла, бир керечик кёрмегенме, ашагъан да этмегенме)) :sorry:

Сора да, хычынланы кёргенлей хар ким да бери джыйылыучандыла, хар кимни бери джыйыб къояргъа тебрегенсиз))

всезнайка, кёремисе ол культура москобачыланы сен)))
Abdullah 12.07.2014 18:53:57
Сообщений: 1615
Хариб таш макъаны джаны саулай, алай гамбургерча этиб :тактак:

Цитата
Чулпан пишет:
Хау. Бусагъат заманда тауукъну баурун этнича кг бла сатып алыргъа болады. А так блюдо сытное, много не поешь)))

билмей эдим)) :сумасшествие: мен азчыкъ да болса ашаялгъа эдим аллай хантны))
мики 12.07.2014 18:55:28
Тынч адам,
Хы,сейир арт заманда тыш къыраллада тургъанла терк-терк тюбейдиле форумда


Abdullah,
Охо!!!!мен да къыйын англагъан эдим сизни жауда биширилген хычынларыгъызны.
Биринчи хычынны жаугъа атханларын кёргенимде, жангылып этгендиле,-деп сейир-тамашагъа къалгъан эдим
Abdullah 12.07.2014 19:04:06
Сообщений: 1615
Цитата
мики пишет:
Abdullah,
Охо!!!!мен да къыйын англагъан эдим сизни жауда биширилген хычынларыгъызны.
Биринчи хычынны жаугъа атханларын кёргенимде, жангылып этгендиле,-деп сейир-тамашагъа къалгъан эдим
ыхы, ма алайды)) Нальчикни эльбрусоидчилери бери келиб, былайда къаллай болса да малкъар хантланы танытыу баш кибик бир программачыкъ этмесегиз, къалыб кетерге тебрегендиле малкъар хычынла меничалагъа экзотикалай)) :превед:
мики 12.07.2014 19:09:08
Abdullah,
Да ол а совсем да къыйын иш тюйюлдю)))хорошая идея)))
Abdullah 12.07.2014 19:12:47
Сообщений: 1615
ооо, аламат сора, тёрт кёз бла сакълайма сакълайбыз)) :alamat:

бездушный кролик салгъан хычынлача эселе бир иги татыулу болургъа керекдиле :превед:
мики 12.07.2014 19:25:11
Abdullah,
Немеди я тут вспомнила дорогу)))может лучше в гости к нам????не тюрлюсюн да )))татыуун кёрюрча этербиз)
Abdullah 12.07.2014 19:31:07
Сообщений: 1615
Цитата
мики пишет:
Abdullah,
Немеди я тут вспомнила дорогу)))может лучше в гости к нам????не тюрлюсюн да )))татыуун кёрюрча этербиз)
энди бу джылымда, уялмай, къалай салыб барлыкъма хычынла ашаргъа излейме деб))) ансы боллукъ эди)) мен айтхан программача бир зат а уа къуру мени бла къалмай, бир кесек башха адамлагъа да малкъар къарнашларыбызны иги танытырыкъ болурму эди. :думаю:

Къалай алай болса да, Аллах разы болсун, эсимде болур)) Бир таб чурум чыкъса барыргъа да огъайым джокъду)), Аллах айтса!
мики 12.07.2014 20:19:51
Abdullah, :lol: мне таки вытащить свой)) ПАСПОРТ?
мики 12.07.2014 20:22:42
Abdullah,В ЛЮБОМ СЛУЧАЕ Аллах айтса) эсимде тутуп)) алай жумушну) би амал болуп) этмей къоймакъ) къыйын а тюйюлдю. Санга бизны хычынла бла сыйлангандан къыйын жумуш чыкъмасын, манга уа аланы этгенден къыйын жумуш табылмасын) Къонакъа келсенгда не заманда да, жуукъ бол)
Ocean 12.07.2014 20:35:05
Сообщений: 2314
Цитата
:lol: Abdullah пишет:
Цитата
мики пишет:
Abdullah,
Немеди я тут вспомнила дорогу)))может лучше в гости к нам????не тюрлюсюн да )))татыуун кёрюрча этербиз)
энди бу джылымда, уялмай, къалай салыб барлыкъма хычынла ашаргъа излейме деб))) ансы боллукъ эди)) мен айтхан программача бир зат а уа къуру мени бла къалмай, бир кесек башха адамлагъа да малкъар къарнашларыбызны иги танытырыкъ болурму эди.

Къалай алай болса да, Аллах разы болсун, эсимде болур)) Бир таб чурум чыкъса барыргъа да огъайым джокъду)), Аллах айтса!

http://36.media.tumblr.com/tumblr_mczj3vGoZ71r4jtyyo1_1280.jpg
Ocean 12.07.2014 20:42:11
Сообщений: 2314
Abdullah, pasportungu unut, ansi exotica k'atingbla ozub keterikti:))))))) pasportungu kuburge salda, alaida koida oltur :гыы:

http://36.media.tumblr.com/tumblr_mczj3vGoZ71r4jtyyo1_1280.jpg
бездушный кролик 12.07.2014 22:43:54
Сообщений: 14960
Цитата
Тынч адам пишет:
бездушный кролик пишет:
Цитата
Тынч адам пишет:
ол табакъны сыртында пластик не болгъанин ангълаймаин къалдым
Пластик тюйюл эди))))))Мага свидетель)))))
да пылесос там стоит наверно
Мен вроде хычынланы кергюстюрге салгъанма ол суратны ))))))Найди на рисунке пылесос деп салмагъан ушайма :lol: Пылесос тюйюл эди вообще уа))))))велотренажер эди)))))))

Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
бездушный кролик 12.07.2014 22:45:33
Сообщений: 14960
Цитата
Abdullah пишет:
бездушный кролик салгъан хычынлача эселе бир иги татыулу болургъа керекдиле
О,да)))))Была на каждый день этилген хычынладыла)))))))А так къонакълагъа этилгенле анданда игиле боладыла))))))

Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
Abdullah 12.07.2014 23:20:38
Сообщений: 1615
Цитата
мики пишет:
Abdullah ,В ЛЮБОМ СЛУЧАЕ Аллах айтса) эсимде тутуп)) алай жумушну) би амал болуп) этмей къоймакъ) къыйын а тюйюлдю. Санга бизны хычынла бла сыйлангандан къыйын жумуш чыкъмасын, манга уа аланы этгенден къыйын жумуш табылмасын) Къонакъа келсенгда не заманда да, жуукъ бол)
АМИН!))

Цитата
бездушный кролик пишет:
Abdullah пишет:
бездушный кролик салгъан хычынлача эселе бир иги татыулу болургъа керекдиле
О,да)))))Была на каждый день этилген хычынладыла)))))))А так къонакълагъа этилгенле анданда игиле боладыла))))))

сизге ышанама, къуру ол хычынла да бек ариу турадыла)) Аллах саулукъ берсин))

*Энди келигиз экзотикабызгъа къайтайыкъ ансы Чулпандан уяла тебрегенме мен :онет!:
Тынч адам 12.07.2014 23:25:05
бездушный кролик пишет:
Мен вроде хычынланы кергюстюрге салгъанма ол суратны ))))))Найди на рисунке пылесос деп салмагъан ушайма Пылесос тюйюл эди вообще уа))))))велотренажер эди)))))))


Мне сейчас легче на пылесос смотреть чем на твои хычины :))))
Къойдум менда флудну :)
Piece of Happiness 12.07.2014 23:34:26
Сообщений: 1816
Abdullah,мики, о хычынах... помню одна карачаевская семья для нас специально готовила хычыны без масла..я так вообще их не люблю, разве что с зеленью...)
а вот
Цитата

хингалш (с тыквенной начинкой)
гадость... :низачто:
Изменено: Piece of Happiness - 12.07.2014 23:41:20

Как хорошо проснуться на рассвете,
Глядеть на мир, за птицами следить
И знать, что выше счастья жить на свете
На свете ничего не может быть...©
бездушный кролик 12.07.2014 23:44:03
Сообщений: 14960
Цитата
Piece of Happiness пишет:
гадость... :низачто:
:lol: я тож так думаю))))

Религиозность – это не только нахождение в мечети, но и хорошие взаимоотношения с людьми и благой нрав. Вот на эти качества должна обратить внимание молодежь при выборе второй половинки.
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный