С ДНЕМ СТУДЕНТА - 2018!

Сэстренка 25.01.2018 14:04:57
Сообщений: 9927

2 0

Совершенно необразованный человек может разве что обчистить товарный вагон, тогда как выпускник университета может украсть целую железную дорогу (с) Рузвельт (Списала со страницы нашей форумчанки, преподавателя московского ВУЗа (очень надеюсь еще увидеть на страницах форума) :ухх:

ДОРОГИЕ СТУДЕНТЫ И ПРЕПОДАВАТЕЛИ! С ДНЕМ СТУДЕНТА - 2018!)) :гоккачыкъ: :гоккачыкъ: :гоккачыкъ:

Аллах къууандырсын ишигизден, окъууугъуздан! Байрым кюнюгюз къууанч бла етсюн! Эльбруосид да - къарачай-малкъар студентлени къалалары - джашнасын, джашасын, офислери студентледен толу болсун не заманда да!)) Форумгъа да кире туругъуз кезюуюнде))

Я самая классная на форуме))))))))))))))
Сэстренка 25.01.2018 14:13:09
Сообщений: 9927

1 0


Я самая классная на форуме))))))))))))))
Къара чачлы 25.01.2018 19:16:21
Сообщений: 1750
Алгъышлайма сохталаны))))))))))).
Эм да кесими)))))

"Къадарны этегинде...","Сени ючюн"...(с)
Сэстренка 25.01.2018 20:51:42
Сообщений: 9927
Цитата
Къара чачлы пишет:
Алгъышлайма сохталаны))))))))))).
Эм да кесими)))))
О, коллега!)) Санга энчи алгъышла!))
Аллах эки дуниянга да хайырлы этсин окъууунгу!))


Я самая классная на форуме))))))))))))))
Тылмач 26.01.2018 00:26:13
Сообщений: 1392
Бу сагъатда баш окъууну сохтасы - студент болгъан бек сейир зат болгъанлай барады.
Алгъа заманлада къаты сынауланы ётюб (асыры огъуна къаты болурму эдиле дегенча болама), алай студент бола эдиле адамла.
Энди уа школну кючден бошаялгъанла да, хар бир адам университет таба барады.
Болгъан а эм алгъа устазлагъа болады...
Школ сохталагъы урушургъа, ата-анасы бла къоркъутургъа болады устаз чырт болмаса, университетге келиб тургъан мазаллы адамланы уа не бла къоркъутургъа, уялтыргъа боллукъду?
Школну огъуна кючден бошагъан, алайда окъумазы белгилиди да.
Баш окъууну тамадалары аланы юсю бла ачха этгенликге, устазлагъа уа къалайды экен аллай джерледе окъутуу.
Ачхасы да кёб болмагъан джерде окъутуб, билим бла да кюреширге излеген, хар джаны бла юлгю болургъа керекли билим адамла кёб боллукъмудула экен быллай система бла?!

Болумну былайгъа келгенинде студентлени терсликлери бармыды, бар эсе къаллай бирди, бек да айталмайма.
Дагъыда, не болса да тюзлюкге, адамлыкъгъа тырмашыргъа керекбиз хар бирибиз.
Баш окъууну сохталары да унутмасынла быллай затланы.
Керти окъургъа излегенлеге окъургъа излемегенле окъургъа къоя къалай эселе да билмейме, мадар бар эселе окъургъа кюрешсинле, ишлерин иги бардырыргъа юренсинле.
Ол заман иги джашаулары тынчыракъ болур, бир затларына джарар!
Устазла да иги сохта кюсейбиз, игиле бир болугъуз)))
lighthouse 02.02.2018 00:23:48
Сообщений: 1158
Сэстренка, спасибо)))
Сэстренка 02.02.2018 00:32:22
Сообщений: 9927
Цитата
lighthouse пишет:
Сэстренка , спасибо)))
Эх))) Надо было мне разные темы открыть для преподавателей и для студентов))), теперь не узнаю, ты студентка или преподаватель)))

Я самая классная на форуме))))))))))))))
Сэстренка 02.02.2018 00:35:17
Сообщений: 9927
Цитата
Тылмач пишет:
университетге келиб тургъан мазаллыадамланы уа не бла къоркъутургъа, уялтыргъа боллукъду?
Къалай не бла? Институтдан къысталлыкъса де да къоркъут. Наоборот, университетде къоркъурукъдула аман окъургъа))


Тылмач, сен информатикаданмы окъутаса?

Я самая классная на форуме))))))))))))))
lighthouse 02.02.2018 01:04:52
Сообщений: 1158
Цитата
Сэстренка пишет:
Цитата
lighthouse пишет:
Сэстренка , спасибо)))
Эх))) Надо было мне разные темы открыть для преподавателей и для студентов))), теперь не узнаю, ты студентка или преподаватель)))
)) первое, но по неволе, спасибо руководству, дай Бог им здоровья)))))))
Сэстренка 02.02.2018 13:05:44
Сообщений: 9927
Цитата
lighthouse пишет:
)) первое, но по неволе, спасибо руководству, дай Бог им здоровья)))))))
Заставили насильно быть счастливой?))
А что преподаешь? Русский язык, литература? Повторюсь, но не могу не сказать, пользуясь случаем: твои тексты образцовые всегда))

Я самая классная на форуме))))))))))))))
Къара чачлы 02.02.2018 13:26:34
Сообщений: 1750
Сэстренка,, жарсыугъа
, юрист бла филолог дипломланы къолгъа алгъан бла бошалмайды мени студент жашауум 😃. Аллах айтса, энтта бир жылдан Журналист дипломуму алсам, ма ол заман тынчаяма))))).
Сени коллеганг болгъаныма уа чексиз къууанчлыма, болуша турурса жукъ сорсам 😍😍😍

"Къадарны этегинде...","Сени ючюн"...(с)
Сэстренка 02.02.2018 14:19:34
Сообщений: 9927
Цитата
Къара чачлы пишет:
Сэстренка, , жарсыугъа
, юрист бла филолог дипломланы къолгъа алгъан бла бошалмайды мени студент жашауум 😃. Аллах айтса, энтта бир жылдан Журналист дипломуму алсам, ма ол заман тынчаяма))))).
Да нек болады джарсыугъа?)) Бек да уллу насыбхады)), экинчийыл да алгъышларбыз))

Цитата
Къара чачлы пишет:
Сени коллегангболгъаныма уа чексиз къууанчлыма, болуша турурса жукъ сорсам 😍😍😍
Сюйюб къарарыкъма, болушурукъма)).
Къачан келген эди эсинге юрист болургъа: эртдеден бери , огъесе эндиледе, джашаугъа кере оноу этдингми?))

Я самая классная на форуме))))))))))))))
lighthouse 02.02.2018 22:28:21
Сообщений: 1158
Цитата
Сэстренка пишет:
Цитата
lighthouse пишет:
)) первое, но по неволе, спасибо руководству, дай Бог им здоровья)))))))
Заставили насильно быть счастливой?))
А что преподаешь? Русский язык, литература? Повторюсь, но не могу не сказать, пользуясь случаем: твои тексты образцовые всегда))
Ну вот опять я вас запутала, как та лиса)))))
Преподавательская деятельность это очень благородно, но я далека от неё.
Я совсем в другой области.
Просто наш директор посчитал, что я недостаточно умна)))) и отправил на учёбу, и теперь я студент по неволе)) Но за их счет)))))
Я это имела ввиду, но видимо не смогла мысль донести :)
Не хвалите меня, пожалуйста)) это опасно, меня баловать нельзя :)
Къара чачлы 02.02.2018 23:41:50
Сообщений: 1750
Сэстренка,, ооооооо, сорма))).

Мен бек биринчи хирург болургъа сюе эдим , сабийлигимден башлап.
Алай уллу класслада окъугъан сагъатымда мен ол ишни кётюралмазлыгъымы толу ангылагъанма. Болсада анатомияны эм да башха, адамны чархы бла байламлы кёёёп китапланы окъугъагъанма , ол бюгюн манга бек жарайды. Андан сора уа юристге барыргъа сюйдюм , алай а ёкюл болуп ишлеяллыкъ тюйюлме, прокурорну бек сюе эдим 😃.
Ана тилибиз бла байламлы бир билим да алыргъа излегенме, аны ючюн филологга эм юристге да окъургъа киреме. Филолог дипломну былтыр алдым , быйыл юристликни. Билгенингча, ишлеген ишим ючюн быйыл Журналистиканы магистратурасына да кирдим . Алай бла университетни сабийлерим бла тенг бошарыкъ болурма былай барса ... 😃

"Къадарны этегинде...","Сени ючюн"...(с)
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный