Расширенный поиск
25 Апреля  2024 года
Логин: Регистрация
Пароль: Забыли пароль?
  • Ёлген ийнек сютлю болур.
  • Къууут – джелге, берне – бошха.
  • Аманнга да, игиге да оноусуз къатышма.
  • Айранны сюйген, ийнек тутар.
  • Къартны бурнун сюрт да, оноугъа тут.
  • Этни да ашады, бетни да ашады.
  • Кюн – узун, ёмюр – къысха.
  • Тас болгъан бычакъны сабы – алтын.
  • Ашатыргъа иш – ашхы, ишлетирге аш – ашхы.
  • Джырчы ёлсе, джыры къалыр.
  • Адамны бетине къарама, адетине къара.
  • Кёзню ачылгъаны – иги, ауузну джабылгъаны – иги.
  • Джукъу тёшек сайламайды.
  • Кийимни бир кюнню аясанг, минг кюннге джарар.
  • Сабий болмагъан джерде, мёлек болмаз.
  • Бет бетге къараса, бет да джерге къарар.
  • Аджашхан тёгерек айланыр.
  • Элге къуллукъ этмеген, элге ие болмаз.
  • Башланнган иш битер, къымылдагъан тиш тюшер.
  • Джангыз терек къынгыр ёсер.
  • Биреуге кёлтюрген таягъынг, кесинги башынга урур.
  • Байдан умут эте, джарлыдан ёгюз багъасы къорады.
  • Ачлыкъда тары гырджын халыуадан татлы.
  • Иги бла джюрюсенг, джетерсе муратынга, аман бла джюрюсенг, къалырса уятха.
  • Аман хансны – урлугъу кёб.
  • Адеб джокъда, намыс джокъ.
  • Чыкълы кюнде чыкъмагъан, чыкъса къуру кирмеген.
  • Ана къойну – балагъа джандет.
  • Ачылгъан эт джабылыр, кёрген кёз унутмаз.
  • Гугук кесини атын айтыб къычыргъанча, мен, мен деб нек тураса?
  • Таула не мийик болсала да, аууш табылыр.
  • Къартха ушагъан джаш – акъыллы, джашха ушагъан къарт – тели.
  • Эртде тургъан джылкъычыны эркек аты тай табар.
  • Джюрекден джюрекге джол барды.
  • Билим ат болуб да чабар, къуш болуб да учар.
  • Джашны джигитлиги сорулур, къызны джигерлиги сорулур.
  • Къонакъны къачан кетерин сорма, къачан келлигин сор.
  • Ауузу бла къуш тута айланады.
  • Мухарны эси – ашарыкъда.
  • Къазанда болса, чолпугъа чыгъар.
  • Къуру гыбыт бек дыгъырдар.
  • Джырчы джырчыгъа – къарнаш.
  • Адам къыйынлыгъын кёлтюрюр, зауукълугъун кёлтюрмез.
  • Эски джаугъа ышанма.
  • Ариу сёзде ауруу джокъ.
  • Нарт сёз – тилни бети.
  • Тил бла келеди джыр да.
  • Байлыкъ келсе, акъыл кетер.
  • Таукел адам тау тешер.
  • Джарлы эскисин джамаса, къууаныр.
Страницы: 1 2 След.
Никто не сможет помочь в заполнении этой карты?
 
Никто не сможет помочь в заполнении этой карты? Нужны фотографии населенных пунктов и возможно информация http://taulusoft.narod.ru/karta.htm
 
а фото Учкекена не очень :(((((
 
дай свой мэйл, все что могу дам, и беспонтовые у тебя фотки Учкекена, я те нормальные пригоню!!!! а вообще красава ты Азамат, полезным делом заимаешься!!!
 
проходила_мимо 2006-04-17 13:30:38 да там, в основном то, что нашел в интернете. А можешь прислать получше?
 
ой извини, я мэйл увидел, все нормалек!!!
 
Filosof 2006-04-17 13:32:03 сау бол! Буду рад любой информации, вот почта - taulusoft@yandex.ru
 
Azamat_SPb 2006-04-17 13:32:04 будут !!!! щас у Filosofа фотоаппарат "одолжу" :))))))))))
 
Azamat_SPb 2006-04-17 13:32:04 если подождешь, я привезу тебе побольше инфы из дому. особенно про Къашхатау и Бабугент. кстати где там мой родной Къашхатау??? его на карте нет и это досадное упущение:):):) фотки тоже привезу. еще у младших где то были карты и атлас кбр могу их отсканировать.
 
фотки Малкъара могу сейчас скинуть? самого ущелья, нужно?
 
Мадагаскар 2006-04-17 13:35:15 сау бол! было бы хорошо! Просто про Къашхатау вообще ничего не нашел в Интернете, ну там еще многих сел не хватает :( Ну вообще большая карта КБР пригодилась бы.
 
Мадагаскар 2006-04-17 13:35:49 а чтобы населенные пункты были видны нету? Просто еще не знаю, размещать ли туда объекты природы. Названия не помещаются на карту. А если ее слишком большой сделать, тогда карта на экран не помещается :)))
 
Azamat_SPb*, могу помочь с фотографиями Верхней Балкарии и предоставить любую информацию.....
 
ёжик 2006-04-17 13:38:30 любой информации буду рад!!! сау бол!
 
Гитче къарачайны эллерини суратларын ингирде юйге барсам ашырырма, КЧРни да КБРни да карталары барды!!! Къарыуумдан келгенни болушурма! Аллах болушсун!!!
 
инет глючит :)))))))
 
Azamatik_SPb.... автор сенмисе??? Супер !!!! джаратдым... только про Черкесск... очень мало фотографий... Как домой поеду пришлю... Охому?
 
Элчи 2006-04-17 13:39:15 сау бол! Сакълайма сора!
 
gokka09 2006-04-17 13:40:08 ну вроде я :) Ну там вся информация то, что отыскал в Интернете :) Буду рад если пришлешь! Сау бол!
 
пришлю... на то мИло, что раньше было!!!!
 
gokka09 2006-04-17 13:44:17 сау бол! Можно и туда, можно и на сам сайт на taulusoft@yandex.ru
 
А про город ТЕБЕРДУ никто не сможет фотографии прислать? У меня есть по ней информация, только фотографий нету. Ну чтобы города хотя бы были полностью представлены на карте.
 
Filosof 2006-04-17 13:32:03 если не трудно, подгони и мне фотки Учкекена на as-alan_09@mail.ru :)) заранее сау бол!
 
as-alan 2006-04-17 13:47:04 ты случайно не Боташев (дико извиняюсь за флуд... но не могу удержаться не спросить)........ Azamat_SPb а фото Учкекена уже подбираем....
 
проходила_мимо 2006-04-17 13:54:31сау бол! :)
 
проходила_мимо 2006-04-17 13:54:31 неа, не Боташев :) ....... Azamat_SPb - сау бол, къарнаш, за полезное дело!
 
as-alan 2006-04-17 14:02:13 а кто??????? (еще более дико извиняюсь за вторичный флуд:)))))))))
 
Azamatik_SPb, ма блайда табдым 4 фото... ну они не очень... где тралик не ставь... ==хи-хи-хи== я даже не поняла где это??? http://cherkessk-city.narod.ru/foto.htm
 
Я еще одну ссылочку послала!!! Там фото лучше!!! красивее... и не только Черкесск!!! Молодец!!! Саубол за идеи!
 
Сау болугъуз, вечером посмотрю, что прислали и добавлю!
 
Azamatik_SPb, сен Сау Бол!!!! Сез джок.... калай махтарга билмейме...
Страницы: 1 2 След.
Читают тему (гостей: 1)

Форум  Мобильный | Стационарный