Тюрквижн-2015!

Тюрквижн-2015!

эльбрусА 18.11.2015 00:29:44
Сообщений: 234

3 0

Читаю и поражаюсь :чёссе: , эки жыл Эльдарны сёзюн этип тургьансыз (вместо того чтобы пожелать Удачи ) , в этом году Исламны (что за люди, выйдите и покажите мастер класс певцам и Эльбрусоиду :smirk: ).
Если прошла бы Камиля или Марианна, вы же все равно нашли бы причину почему они не подходят , например - Къара чач написала бы : Камиляны чачы къысхады , бизни элде алай жарамайды айланыргьа)))) а Марианне : она слишком высокая такой быть тоже нельзя ))).
Нам и войны не надо и соседи нам не враги , кес - кесибизни ашарыкьбызда и не подавимся (((.
Эльбрусоид :гоккачыкъ: :гоккачыкъ: :гоккачыкъ: , вы у нас умнички , люблю Вас !
Ислам , Аллах онг берсин санга!!!
Заблудшая душа 18.11.2015 16:26:10
Сообщений: 133

1 0

Цитата
Къара чачлы пишет:
Кесинг сагъыш этип бир кёрчю, ол анда жырлагъанланы барысы да ол сахнагъа чыгъаргъа тийишлими эдиле? Бек биринчи бош Эльбада жыйып, андан да сайлау ётдюрюп, андан да азыракъ адамны къояргъа боллукъму эди? Сёлешген адамланы асламы роликледе орус тилде нек сёлешедиле, ТАУЧА ЮЙЮНГЕ, ТАУЧА дерге жарамаймы эди? Огъесе тилибиз аланы атларын тутмаймыды? Алайда жырлап, эриширге деп келген ана тилинде эки сёз айтыргъа нек кюсемейди???
ПТС - ни алып, Эльбрусоидну бар жыйылыулары да аламат халда ётедиле деп, миллетге билдирейик быллай иш болгъанын деген мурат бла баргъан адамла, бюгюнлюкде эфирге сахнада жарыкъны хатасындан бузулгъан материалнымы иерге керекдиле???
а это уже, дорогая моя, совершенно другая часть. Всё за что отвечали мы, мы сделали как надо. А участники на родном ролики если не сделали, это уже дело самих участников. Всё это было организовано в очень короткие сроки, не стоит забывать об этом! А кто достоин был там выступать, кто нет, это уже решать не мне и не тебе, согласись? Опять же, не будем забывать, что никто в своё время не пришёл не сказал, а вот я знаю того кто достоин выступить там и прочее. Те кто пришли сами, захотели показать себя, они пришли и выступили. Плохо ли, хорошо ли, они это сделали и они вложили в это свои силы и старания, не надо принижать НИЧЕЙ труд. Кто-то может не справился, да, но на то это был и отборочный тур, чтобы выбрать того кто справится, нет?!

Цитата
Къара чачлы пишет:
Мен муну сенден иги билмей эсем, осал а угъай!

Цитата
Къара чачлы пишет:
Муну да менден башхагъа айт! Кто - кто мен а бир кюнчюкде да Эльбагъа "угъай" деп жууапламагъанма! Сен хапарлы тюйюл эсенг, Эльбаны ишчилеринден сор!
Алай эсе, веди себя соответственно! Не надо подчёркивать и делать акцент на том, что ты ТАК МНОГО сделала для Эльбрусоида, звучит очень некрасиво. Каждый из нас по мере сил помогает в Эльбе, но делаем мы это не для Эльбы или сотрудников, а в первую очередь для себя и своего народа. Кесинг да иш къалай болгъанын биле есенг, не затла айтыб олтураса былайда? Этилген жумушну ыспасыз этмегенлей, этилген заманда къараб, айтыргъа керекди, этерге керекди, къайда не терс бола эсе да. И вместо того чтобы выливать свой негатив, стоило поддержать ребят, которые всем этим занимались.

Цитата
Къара чачлы пишет:
Ахырында уа, сен да ёз тилинги окъу, бил! "Къыйынлыкъ" угъай, "къыйын" - была бек башха магъаналы сёзледиле, Аллах сынатмасын къыйынлыкъны!
Бир адам бир башханы сындырмайды, мен сыртдан айта билмейме кёплеча, акъылымдагъы - тилимдеди!
Мен кесими халатымы, кесим тюз этгенме. Мен окъугъанда этеме, билгенда этеме (кечерсе, малкъар тил факультетни окъуп бошамагъаныма), манга гитче сабийгеча жазма!
Акъылындагъын айтхан, ол аман тюйюлдю, алай ариу, айтыргъа билирге да керекди, адамланы кёллерине тиймез ючюн. Вежливость и учтивость никто не отменял.

Цитата
MiLedi пишет:
Заблудшая душа,
Сизге уа энчи сау бол деригем, бу даулашла бла унутуп къойдум. Нечик иги этгенсиз, концертни заманында ишни болумун бери хапарлап тургъаныгъызны. Ишде бу онгсуз телефондан къараялмам, деп тургъанлай, бу темада жаза тебирегенигизни кёргенде бек къууаннган эдим. Бу жолгъа дери да санга бек ыразы эдим,тынгылы жазыучунг ючюн. Энди уа бютюн да бек.
Кюлтыпысха да айтырса. Тас болуп турады не эсе да.
Сау болугъуз, жазгъаныгъыз ючюн, къууандыргъан эсек, ол бек игиди))) Хотелось, чтобы даже те, кого не было на самом концерте были в курсе событий, не отставая от происходящего) Мы очень старались чтобы всё выкладывалось быстро и как можно более подробно) Эталгъаныбызча этгенбиз))) Ыразы эсегиз ол бек игиди))) :oops:
Изменено: Заблудшая душа - 20.11.2015 22:06:03
Сэстренка 18.11.2015 17:26:02
Сообщений: 9927
Цитата
эльбрусА пишет:
Эльбрусоид , вы у нас умнички :гоккачыкъ: :гоккачыкъ: :гоккачыкъ: , люблю Вас
Все (барыбыз да) переходим на эту волну))). Так все шикарно было! Давайте не отвлекаться от радостного))), не каждый день на Тюрквижн карачаево-балкарцев отправляем)), къууанчны къууанчча къояйыкъ, баргъан адамныкъууанч халда ашырайыкъ))).

То есть не "баргъанны" - баргъанЛАНЫ!!!)))))) Камиля тоже едет на Тюрквижн!))))
Ох, как я рада! Я знаю, что вы тоже рады))). Но вы не знаете, как Я рада))))), кАк я рада!))))))

Ислам, Камиля на твоей ответственности))) - смотри, чтобы не украли тюрки нашу красавицу)). Особенно азрбайджанцев близко не подпускай))).

Камиля, Ислам да санга аманат))) - проследи, чтобы тепло одевался)), капюшонун тешдирме)), а то тут некоторые собираются его в легкую черкеску переодеть))).

Я самая классная на форуме))))))))))))))
Сэстренка 18.11.2015 17:29:06
Сообщений: 9927
И вообще, Душевный кроликсиз затны татыуун ангыламайма(((.
Халю, къайдаса! Кел бери, перекет бер буишге, ббу джыйылыугъа, и вообще форумгъа)))))

Изменено: Сэстренка - 18.11.2015 17:30:57

Я самая классная на форуме))))))))))))))
къарачыкъ 18.11.2015 17:47:53
Сообщений: 705
Систер, вот ты обращаешься к участникам, а мне,честно говоря, не хотелось бы, чтобы конкурсанты видели весь этот "сез" в теме))( я не про твое обращение, не подумай))) А то, после прочитанного, отпадает желание участвовать в каких-либо конкурсах))
Изменено: къарачыкъ - 18.11.2015 17:48:59

Не позволяйте своему уму развлекаться грустными мыслями.
Сэстренка 18.11.2015 17:52:14
Сообщений: 9927
Цитата
къарачыкъ пишет:
Систер, вот ты обращаешься к участникам, а мне,честно говоря, не хотелось бы,чтобы конкурсанты видели весь этот"сез" в теме))( я не про твое обращение, не подумай))) А то, после прочитанного,отпадает желание участвовать в каких-либо конкурсах))
Хата джокъ))), завистники, желтая пресса и т.п. - это тоже часть их будущей звездной жизни))).

Я самая классная на форуме))))))))))))))
Къара чачлы 18.11.2015 19:32:54
Сообщений: 1750
MiLedi, не судите всех по себе! Там, где все от нас - мы и делаем отлично!
Къысхасы уа, материалн не мой, мен башында бирле жазгъанча таматаланы алларында не айтыргъа билмей хахай этип айланмайма, мен аллайладан тюйюлме, бир - бирлеча!

Алай, не медет, сизни мында барынгы да ким хорласын, ким киреди да, биз жаратмагъан бир затны айтады да, кимни юсюне чабайыкъ дегенча алайсыз! Бетигизге айтайым. А ма бу мен сагъыш этгенни уа кёпле да эте болурла, мен да энди ангылай турама терт - беш жылны ичинде.
Сора бирде сагъыш этиучю эдим, форумдан адамла къайры кетедиле, нек да кетедиле депе, ма санга жууап! Сиз къуру да сизге тап келген затны эшитирге сюесиз, алай а болмайды!
Мен мында кёп даулаша тургъанма, кесими къарамымы ангылата.
Мен айтханны сизге киши айтырыкъ тюйюлдю.
Сау - эсен къалыгъыз!

"Къадарны этегинде...","Сени ючюн"...(с)
Къара чачлы 18.11.2015 19:43:14
Сообщений: 1750
Заблудшая душа,
Цитата
Заблудшая душа пишет:
Алай эсе, веди себя соответственно! Не надо подчёркивать и делать акцент на том, что ты ТАК МНОГО сделала для Эльбрусоида, звучит очень некрасиво. Каждый из нас по мере сил помогает в Эльбе,но делаем мы это не для Эльбы или сотрудников, а в первую очередь для себя и своего народа. Кесинг да иш къалай болгъанын биле есенг, не затла айтыб олтураса былайда? Этилген жумушну ыспасыз этмегенлей, этилген заманда къараб, айтыргъа керекди, этерге керекди, къайда не терс бола эсе да. И вместо того чтобы выливать свой негатив, стоило поддержатьребят, которые всем этим занимались.

Сен мени халыма жетме, болсунму?
Я не из тех, кто вечно кричит о том, что и для кого сделал! Это больше тебе подходит.

Цитата
Заблудшая душа пишет:
Мен кесими халатымы, кесим тюз этгенме. Мен окъугъанда этеме, билгенда этеме (кечерсе, малкъар тил факультетни окъуп бошамагъаныма), манга гитче сабийгеча жазма!
Акъылындагъын айтхан, ол аман тюйюлдю, алай ариу, айтыргъа билирге да керекди, адамланы кёллерине тиймез ючюн. Вежливость и учтивость никто не отменял.
Малкъар тилни бла адабиятны факультетин окъуп боша деген санга жокъду, алай неден да ол ма керек эди миллетге, ол сен "для народа" дегенчигинг ючюн айтама! Энди мени сенми юйретесе къалай жазаргъа керек болгъанын?

О къой, жазаргъа излемейме мындан ары...
Мен андан эсе МАЛКЪАР ТИЛНИ БЛА АДАБИЯТНЫ бёлюмюнде окъуууму бардырайым!

"Къадарны этегинде...","Сени ючюн"...(с)
legenda 18.11.2015 19:50:47
Сообщений: 6340
вощпим садыс два...бири монсерат бир таркан кибикле...бир нац.макъам джокъ бир нац.кийм джокъ...не позорьтесь пажалуста!я не буду за вас голосовать андан эсе бир кабакда музыкантха тынглагъанынг тыйыншлыды)))

Si vis pacem, para bellum
legenda 18.11.2015 19:53:53
Сообщений: 6340
Цитата

Сэстренка пишет:
Цитатакъарачыкъ пишет:
Систер, вот ты обращаешься к участникам, а мне,честно говоря, не хотелось бы,чтобы конкурсанты видели весь этот"сез" в теме))( я не про твое обращение, не подумай))) А то, после прочитанного,отпадает желание участвовать в каких-либо конкурсах))
Хата джокъ))), завистники, желтая пресса и т.п. - это тоже часть их будущей звездной жизни))).

...мен огъуна айтама хар танышыма тюрквижнге ацтой джыр бла барадыла деб))чыпчык джырлагъан игирекди бу джырларындан эсе)))

Si vis pacem, para bellum
къарачыкъ 18.11.2015 19:56:07
Сообщений: 705
legenda,
вот ты вредина а) ниче ты не понимаешь)))

Не позволяйте своему уму развлекаться грустными мыслями.
эльбрусА 18.11.2015 21:12:03
Сообщений: 234
Цитата

legenda пишет:
вощпим садыс два...бири монсерат бир таркан кибикле...бир нац.макъам джокъ бир нац.кийм джокъ...не позорьтесь пажалуста!я не буду за вас голосовать андан эсе бир кабакда музыкантха тынглагъанынг тыйыншлыды)))

Ещё один музыкальный критик(да сколько вас тут и не тут) , у тебя год подготовить песню, нац.макьам бла нац.кийм .
Изменено: эльбрусА - 18.11.2015 21:12:48
эльбрусА 18.11.2015 21:19:27
Сообщений: 234
Къара чачлы,
Девушка , вы решили всю желчь выплескнуть тут в теме ?
legenda 18.11.2015 21:26:01
Сообщений: 6340
Цитата

эльбрусА пишет:
Цитата
legenda пишет:
вощпим садыс два...бири монсерат бир таркан кибикле...бир нац.макъам джокъ бир нац.кийм джокъ...не позорьтесь пажалуста!я не буду за вас голосовать андан эсе бир кабакда музыкантха тынглагъанынг тыйыншлыды)))

Ещё один музыкальный критик(да сколько вас тут и не тут) , у тебя год подготовить песню, нац.макьам бла нац.кийм .

да быланы болумлары джетмей эсе бир композиторгъа обращайтесь...я такими делами не увлекаюсь))но от услышанного не в восторге,не нравится мне их песни...про певцов лычна не против но песни ацтой....желаю им с этими песенками попасть хотябы в 20 ку))

Si vis pacem, para bellum
эльбрусА 18.11.2015 21:47:47
Сообщений: 234
legenda,
Это дело вкуса, мне понравилось а ты пишешь - болумлары жетмей эсе.......
legenda 18.11.2015 21:56:10
Сообщений: 6340
Цитата

эльбрусА пишет:
legenda,
Это дело вкуса, мне понравилось а ты пишешь - болумлары жетмей эсе.......

Болумлары анга зетеди))не в моем вкусе...жюри не сагъыш этиб сайлагъанды бу джырны?

Si vis pacem, para bellum
эльбрусА 18.11.2015 22:06:15
Сообщений: 234
Цитата

legenda пишет:
Цитата
эльбрусА пишет:
legenda,
Это дело вкуса, мне понравилось а ты пишешь - болумлары жетмей эсе.......

Болумлары анга зетеди))не в моем вкусе...жюри не сагъыш этиб сайлагъанды бу джырны?

Сени андан англаунг зокь эсе, жюриде олтургьанланы сенден кеп англай болурла )))) , согласись ?
legenda 18.11.2015 22:19:42
Сообщений: 6340
Цитата

эльбрусА пишет:
Цитата
legenda пишет:
Цитата
эльбрусА пишет:
legenda,
Это дело вкуса, мне понравилось а ты пишешь - болумлары жетмей эсе.......

Болумлары анга зетеди))не в моем вкусе...жюри не сагъыш этиб сайлагъанды бу джырны?

Сени андан англаунг зокь эсе, жюриде олтургьанланы сенден кеп англай болурла )))) , согласись ?

Не согласен))ол джыр бла аульский дом культурыдан ары чыкъмасын джырчыгъыз...позорная песня))

Si vis pacem, para bellum
эльбрусА 18.11.2015 22:43:28
Сообщений: 234
Цитата
legenda пишет:
Цитата

эльбрусА пишет:
Цитата
legenda пишет:
Цитата
эльбрусА пишет:
legenda,
Это дело вкуса, мне понравилось а ты пишешь - болумлары жетмей эсе.......

Болумлары анга зетеди))не в моем вкусе...жюри не сагъыш этиб сайлагъанды бу джырны?

Сени андан англаунг зокь эсе, жюриде олтургьанланы сенден кеп англай болурла )))) , согласись ?

Не согласен))ол джыр бла аульский дом культурыдан ары чыкъмасын джырчыгъыз...позорная песня))
Джырчыгьыз ... - как это понять ? кимни джырчысы ???
Изменено: эльбрусА - 19.11.2015 00:09:25
legenda 18.11.2015 22:55:38
Сообщений: 6340
Цитата

эльбрусА пишет:
Цитатаlegenda пишет:
Цитата
эльбрусА пишет:
Цитата
legenda пишет:
Цитата
эльбрусА пишет:
legenda,
Это дело вкуса, мне понравилось а ты пишешь - болумлары жетмей эсе.......

Болумлары анга зетеди))не в моем вкусе...жюри не сагъыш этиб сайлагъанды бу джырны?

Сени андан англаунг зокь эсе, жюриде олтургьанланы сенден кеп англай болурла )))) , согласись ?

Не согласен))ол джыр бла аульский дом культурыдан ары чыкъмасын джырчыгъыз...позорная песня))
Джырчыгьыз ... - как это понять ? кимни джырчысы ???

Тюрквижнге хазыр болгъан))

Si vis pacem, para bellum
эльбрусА 18.11.2015 22:59:08
Сообщений: 234
Цитата
legenda пишет:
Цитата

эльбрусА пишет:
Цитатаlegenda пишет:
Цитата
эльбрусА пишет:
Цитата
legenda пишет:
Цитата
эльбрусА пишет:
legenda,
Это дело вкуса, мне понравилось а ты пишешь - болумлары жетмей эсе.......

Болумлары анга зетеди))не в моем вкусе...жюри не сагъыш этиб сайлагъанды бу джырны?

Сени андан англаунг зокь эсе, жюриде олтургьанланы сенден кеп англай болурла )))) , согласись ?

Не согласен))ол джыр бла аульский дом культурыдан ары чыкъмасын джырчыгъыз...позорная песня))
Джырчыгьыз ... - как это понять ? кимни джырчысы ???

Тюрквижнге хазыр болгъан))
Джырчыгъыз .... ну , ну все прям так и поняли.
legenda 18.11.2015 23:36:18
Сообщений: 6340
Цитата

эльбрусА пишет:
Цитатаlegenda пишет:
Цитата
эльбрусА пишет:
Цитатаlegenda пишет:
Цитата
эльбрусА пишет:
Цитата
legenda пишет:
Цитата
эльбрусА пишет:
legenda,
Это дело вкуса, мне понравилось а ты пишешь - болумлары жетмей эсе.......

Болумлары анга зетеди))не в моем вкусе...жюри не сагъыш этиб сайлагъанды бу джырны?

Сени андан англаунг зокь эсе, жюриде олтургьанланы сенден кеп англай болурла )))) , согласись ?

Не согласен))ол джыр бла аульский дом культурыдан ары чыкъмасын джырчыгъыз...позорная песня))
Джырчыгьыз ... - как это понять ? кимни джырчысы ???

Тюрквижнге хазыр болгъан))
Джырчыгъыз .... ну , ну все прям так и поняли.

Понимайте как хотите...мое мнение,закидать помидорами))песня ацтой!!!

Si vis pacem, para bellum
Patek Philippe 18.11.2015 23:48:07
Сообщений: 165
къайсы джыр барады? ссылочку можно ? )
Изменено: Patek Philippe - 18.11.2015 23:49:04
Totur_Ram 19.11.2015 00:09:53
Сообщений: 5904
Patek Philippe, https://youtu.be/RS4P-8OyYq8?t=1h18m50s
Patek Philippe 19.11.2015 00:34:15
Сообщений: 165
Totur_Ram, сау бол! )
Totur_Ram 19.11.2015 00:34:39
Сообщений: 5904
legenda, Можно выражать свою позицию аккуратней и обоснованней?
legenda 19.11.2015 00:39:27
Сообщений: 6340
Цитата

Totur_Ram пишет:
legenda, Можно выражать свою позицию аккуратней и обоснованней?

Куда еще аккуратней?по мне песня отстойная,чем обосновано,тем что мне не нравится эта песня,не мой вкус...заметьте,песня...про исполнителя ничего не говорю))

Si vis pacem, para bellum
Сэстренка 19.11.2015 01:58:08
Сообщений: 9927
legenda, сени вообще забанить этиб къояргъа керек эди))), Тюрквижн бир джанына болгъунчун))))))

Я самая классная на форуме))))))))))))))
Сэстренка 19.11.2015 02:04:30
Сообщений: 9927
Totur_Ram, Рамазан!!!))) Наконец-то, ты здесь появился)). Мне, конечно, и самой очень хочется, но еще больше по просьбе племянницы обращаюсь)): сможешь прислать или ссылку дать для скачивания на мелодию, которая играла в ожидании решения жюри? Сутками слушаем с записи прямой трансляции)), хотелось бы еще в телефон скачать, чтобы с собой еще везде брать)))

Я самая классная на форуме))))))))))))))
Кларынкарл 19.11.2015 02:17:11
Как бы завтра нас не обвинили, что участвуем в конкурсах уже "недружественной" нам стране!!
Читают тему (гостей: 3)

Форум  Мобильный | Стационарный