Войти на сайт
29 Марта  2024 года

 

  • Элни кючю – эмеген.
  • Аууз сакълагъан – джан сакълар.
  • Джукъу тёшек сайламайды.
  • Къыз чыгъаргъан – къызыл къымжа.
  • Этек чакъмакълары баш джаргъан, сёлешген сёзлери таш джаргъан.
  • Орундукъ тюбюнде атылсам да, орта джиликме, де да айлан.
  • Сёлеш деб шай берген, тохта деб, сом берген.
  • Ачыкъ джюрекге джол – ачыкъ.
  • Ашда уялгъан – мухар, ишде уялгъан – хомух.
  • Телини эшигин, махтау джабар.
  • Кёл ашады да, кеси ашады.
  • Къызын тута билмеген, тул этер, джашын тута билмеген, къул этер.
  • Айныгъанлы алты кюн, тогъайгъанлы тогъуз кюн.
  • Къонагъынгы артмагъын алма да, алгъышын ал.
  • Ариу джол аджал келтирмез.
  • Къызбайны юйюне дери сюрсенг, батыр болур.
  • Чыкълы кюнде чыкъмагъан, чыкъса къуру кирмеген.
  • Ата джурт – алтын бешик.
  • Эрине къаргъыш этген къатын, эрнин къабар.
  • Аджашхан тёгерек айланыр.
  • Уллу атлама – абынырса, уллу къабма – къарылырса.
  • Аман хансны – урлугъу кёб.
  • Джырчы джырчыгъа – къарнаш.
  • Ишленмеклик адамлыкъды.
  • Аман адам элни бир-бирине джау этер.
  • Тил – кесген бычакъ, сёз – атылгъан окъ.
  • Ауурну тюбю бла, дженгилни башы бла джюрюген.
  • Мадар болса, къадар болур.
  • Аджашханны ызындагъы кёреди, джангылгъанны джанындагъы биледи.
  • Аз сёлешген, къайгъысыз турур.
  • Адам сёзге тынгыла, акъыл сёзню ангыла.
  • Сютден ауузу кюйген, суугъа юфгюре эди.
  • Терек ауса, отунчу – кёб.
  • Иги сёз – джаннга азыкъ, аман сёз башха – къазыкъ.
  • Шапа кёб болса, аш татымсыз болур.
  • Тойгъан антын унутур.
  • Сагъышы джокъ – джукъучу, акъылы джокъ – къаугъачы.
  • Чакъырылмагъан къонакъ – орунсуз.
  • Джыгъылгъанны сырты джерден тоймаз.
  • Бёрю да ач къалмасын, эчки да ашалмасын.
  • Аман адамны тепсинге олтуртсанг, къызынгы тилер.
  • Тенги кёбню джау алмаз, акъылы кёбню дау алмаз.
  • Къазанда болса, чолпугъа чыгъар.
  • Эки итни арасына сюек атма, эки адамны арасында сёз чыгъарма.
  • Ёлген эшек бёрюден къоркъмайды.
  • Биреуню тёрюнден, кесинги эшик артынг игиди.
  • Зар адамны насыбы болмаз.
  • Тил джюрекге джол ишлейди.
  • Ишлерге уял да, ашаргъа табма.
  • Къонакъ болсанг, ийнакъ бол.

 

Страницы: 1 2 След.
RSS
Сюеме...
 
Бир къолум джазады сеннге назмуула, Бир къолум атады, джыртыб, джарыкъ отха. Джюрегим урса да сеннге джылыуда, Сен санайса мени аман адамгъа. Хар солуум сени атынг бла келсе да, Сенден узакъ турама кесим. Сеникине ушаш чепкен етсе да, Сернек башыча чартлйд джюрегим ![color=black:6795970b31][/color:6795970b31][size=18:6795970b31][/size:6795970b31][b:6795970b31][/b:6795970b31][size=18:6795970b31][/size:6795970b31]
 
[b:473c5759d5]AYAZ[/b:473c5759d5], Бир къолум джазады сеннге назмуула, Бир къолум атады, джыртыб, джарыкъ отха. Джюрегим урса да сеннге джылыуда, Сен санайса мени аман адамгъа. Хар солуум сени атынг бла келсе да, Сенден узакъ турама кесим. Сеникине ушаш чепкен етсе да, Сернек башыча чартлйд джюрегим ! Мне понравилось...и даже очень...какое же это счастье наверное, если способен человек такие чувства испытать...и так суметь это описать... :smt023
 
Акъ къар джерге тюшед, бурулуб, Къолларыма тюшюб, дженгил эрийди. Сюйген къызым, меннге урушуб: ?Келме меннге, сюймейме!??дейди... Сюйген къызым нек айтады алай? Джюрегим, къаргъа ушаб, эрийди... Джерни башы акъ болуб саулай: ?Келме меннге, сюймейме!??дейди...
 
[b:f430d409f8]AYAZ[/b:f430d409f8], это реальность или строки сами просятся?
 
[b:e972b9a095]darling[/b:e972b9a095], Eto real`nost`, no bivaet, shto stroki berutsya neotkuda... :smt006
 
[b:494e94ed3f]AYAZ[/b:494e94ed3f], МАЛАДЕС!! :smt023
 
[b:442ad6377e]darling[/b:442ad6377e], Спасиво! А Вы пишете?
 
[b:c682d29b52]AYAZ[/b:c682d29b52], очень милые и красивые строки)) :smt023
 
Къара къанатларым сыннгандыла джолда, Къуш кёзлерими оту джукъланады... Кёб айланнганма кесим бошлукъда, Джюрегим а сенде тюрмеде къалгъанды... Къара джабуу бла джабылгъанды кюнюм, Кюн саиын кюшлю джангур джауады. Былай кетиб къалад ёмюрюм, Сени кёрмей, деб джюрегим джарылады...
 
[b:1e971cfb1e]Амина (?)[/b:1e971cfb1e], Спасибо! :smt006
 
[b:451efc9f4c]AYAZ[/b:451efc9f4c], да нет ! мои несчастные попытки выразить мысли и чувства,нельзя назвать ничем другим,как попытками,которым предшествовали какие-либо события! Тем более вы пишите на родном,что для меня гораздо сложнее!
 
[b:30ed138fd7]Фантом[/b:30ed138fd7], Спасибо! Очень приятно услышать такое мнение! :smt006 :smt006 :smt006
 
[b:743965a35c]darling[/b:743965a35c], Я думаю,что так и рождаются настоящие стихи, когда им что-то предшествует... Ведь поэт-это не тот,кто может написать стихи, а тот кто не может без этого... P.S.Если честно, я пишу на русском. иногда только приходят слова на родном языке.
 
всегда с интересом читаю когда пишут на родном языке.это и сложно,и ярче и самобытнее.и безусловно, заслуживает уважения,если человек пробует себя в этом.:)
 
Спасибо! Мне нравится писать на родном языке. и я искренне рад слышать такие отзывы. :smt006
 
Две судьбы, две разлуки две грани, Две случайности и невпопад... Мы, с судьбою со страхом играя, Чуть прошли на два шага назад... Наша песня как песня рассвета, Наши мысли темны словно ночь. Мы все ищем немого ответа И не можем друг дугу помочь...
 
[b:a28534ba14]AYAZ[/b:a28534ba14], снимаю шляпу.. :smt127 очень красиво... читаю... как мне нравится.. творческих успехов Вам :smt023
 
Мне б в холодном молчании стен И в пещерах судьбы темноокой, Мне б немного больших перемен, Мне б немного любви нежестокой... Мне бы вырваться сразу из плена, И носиться как в волнах морских. Мне бы жить без лжи и измены, Мне б друзей не обидеть своих...
 
[b:93e839c1c5]Ангелок[/b:93e839c1c5], Спасибо! :smt127
 
[b:84f75b899b]AYAZ[/b:84f75b899b], моё искреннее "браво" =D> =D> =D> потрясающие строки :smt023
 
Спасибо! :smt127 :smt127 :smt127 :smt006
 
Дым сигарет начирает наш день, Черный кофе встречает наш вечер. Далеко уходящая тень И мечта о любви бесконечной... Это жизнь начинается снова, Чтоб закончиться снова под ночь, Каждый день я даю себе слово, Что мечты я забуду... Всё прочь! Это жизнь начинается снова, Каждый день обнимая рассвет, Забываю я снова и снова, Что мечты больше нет... больше нет...
 
[b:ef2ebfdbd5]AYAZ[/b:ef2ebfdbd5], здорово))) пишите еще...))
 
Спасибо! Очень признателен! :smt006
 
Тихо листья шуршат на дороге, Осыпаются, плавно кружась. Я пришел, я стою на пороге, Осень жизни, прими же меня...
Страницы: 1 2 След.
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам