Войти на сайт
19 Апреля  2024 года

 

  • Къарын къуру болса, джюрек уру болур.
  • Огъурлуну сёзю – суу, огъурсузну сёзю – уу.
  • Ашхы тенг джолгъа салыр, аман тенг джолдан тайдырыр.
  • Аш берме да, къаш бер.
  • Ач къарынны, токъ билмез
  • Тау башында, тау болмаз, джангыз терек, бау болмаз.
  • Бал – татлы, балдан да бала – татлы.
  • Джаным-тиним – окъуу, билим.
  • Адамны сабийин сюйген джюреги, бычакъча, джитиди.
  • Башланнган иш битер, къымылдагъан тиш тюшер.
  • Акъыллы эркиши атын махтар, акъылсыз эркиши къатынын махтар.
  • Керек ташны ауурлугъу джокъ.
  • Сормай – алма, чакъырылмай – барма.
  • Къобан да къуру да къобханлай турмайды, адам да къуру да патчахлай турмайды.
  • Байлыкъ келсе, акъыл кетер.
  • Эшекге миннген – биринчи айыб, андан джыгъылгъан – экинчи айыб.
  • Ишленмеклик адамлыкъды.
  • Тенгинг джокъ эсе – изле, бар эсе – сакъла!
  • Эллинг бла джау болсанг да, юйюнг бла джау болма.
  • Аш кетер да бет къалыр.
  • Тамчы таш тешер.
  • Тойгъа барсанг, тоюб бар, эски тонунгу къоюб бар.
  • Ашлыкъны арба юйге келтирир, чана базаргъа элтир.
  • Ушамагъан – джукъмаз.
  • Джашлыкъ этмеген, башлыкъ этмез.
  • Аууздан келген, къолдан келсе, ким да патчах болур эди.
  • Кёпюр салгъан кеси ётер, уру къазгъан кеси кетер.
  • Ачлыкъ отха секиртир.
  • Шекер бла туз – бир болмаз, ушамагъан – юй болмаз.
  • Эски джаугъа ышанма.
  • Аджалсыз ёлюм болмаз.
  • Атлыны ашхысы, ат тизгининден билинир
  • Чабакъ башындан чирийди.
  • Таукел къуру къалмаз.
  • Къонакъ болсанг, ийнакъ бол.
  • Aдам боллукъ, сыфатындан белгили.
  • Ана – юйню кюн джарыгъы.
  • Аманнга да, игиге да оноусуз къатышма.
  • Керти сёзге тёре джокъ.
  • Ашлыкъ – бюртюкден, джюн – тюкден.
  • Кёбге таш атма.
  • Элиб деген, элге болушур.
  • Ариу сёз джыланны орнундан чыгъарыр.
  • Къарнынг тойгъунчу аша да, белинг талгъынчы ишле.
  • Мухарны эси – ашарыкъда.
  • Экеу тутушса, биреу джыгъылыр.
  • Мураты болгъанны джюрек тебюую башхады.
  • Тил – кесген бычакъ, сёз – атылгъан окъ.
  • Аманны къуугъан, аманлыкъ табар.
  • Кечеси – аяз, кюню – къыш, джарлы къаргъагъа бир аш тюш!

 

Страницы: 1 2 След.
RSS
Сюеме...
 
Бир къолум джазады сеннге назмуула, Бир къолум атады, джыртыб, джарыкъ отха. Джюрегим урса да сеннге джылыуда, Сен санайса мени аман адамгъа. Хар солуум сени атынг бла келсе да, Сенден узакъ турама кесим. Сеникине ушаш чепкен етсе да, Сернек башыча чартлйд джюрегим ![color=black:6795970b31][/color:6795970b31][size=18:6795970b31][/size:6795970b31][b:6795970b31][/b:6795970b31][size=18:6795970b31][/size:6795970b31]
 
[b:473c5759d5]AYAZ[/b:473c5759d5], Бир къолум джазады сеннге назмуула, Бир къолум атады, джыртыб, джарыкъ отха. Джюрегим урса да сеннге джылыуда, Сен санайса мени аман адамгъа. Хар солуум сени атынг бла келсе да, Сенден узакъ турама кесим. Сеникине ушаш чепкен етсе да, Сернек башыча чартлйд джюрегим ! Мне понравилось...и даже очень...какое же это счастье наверное, если способен человек такие чувства испытать...и так суметь это описать... :smt023
 
Акъ къар джерге тюшед, бурулуб, Къолларыма тюшюб, дженгил эрийди. Сюйген къызым, меннге урушуб: ?Келме меннге, сюймейме!??дейди... Сюйген къызым нек айтады алай? Джюрегим, къаргъа ушаб, эрийди... Джерни башы акъ болуб саулай: ?Келме меннге, сюймейме!??дейди...
 
[b:f430d409f8]AYAZ[/b:f430d409f8], это реальность или строки сами просятся?
 
[b:e972b9a095]darling[/b:e972b9a095], Eto real`nost`, no bivaet, shto stroki berutsya neotkuda... :smt006
 
[b:494e94ed3f]AYAZ[/b:494e94ed3f], МАЛАДЕС!! :smt023
 
[b:442ad6377e]darling[/b:442ad6377e], Спасиво! А Вы пишете?
 
[b:c682d29b52]AYAZ[/b:c682d29b52], очень милые и красивые строки)) :smt023
 
Къара къанатларым сыннгандыла джолда, Къуш кёзлерими оту джукъланады... Кёб айланнганма кесим бошлукъда, Джюрегим а сенде тюрмеде къалгъанды... Къара джабуу бла джабылгъанды кюнюм, Кюн саиын кюшлю джангур джауады. Былай кетиб къалад ёмюрюм, Сени кёрмей, деб джюрегим джарылады...
 
[b:1e971cfb1e]Амина (?)[/b:1e971cfb1e], Спасибо! :smt006
 
[b:451efc9f4c]AYAZ[/b:451efc9f4c], да нет ! мои несчастные попытки выразить мысли и чувства,нельзя назвать ничем другим,как попытками,которым предшествовали какие-либо события! Тем более вы пишите на родном,что для меня гораздо сложнее!
 
[b:30ed138fd7]Фантом[/b:30ed138fd7], Спасибо! Очень приятно услышать такое мнение! :smt006 :smt006 :smt006
 
[b:743965a35c]darling[/b:743965a35c], Я думаю,что так и рождаются настоящие стихи, когда им что-то предшествует... Ведь поэт-это не тот,кто может написать стихи, а тот кто не может без этого... P.S.Если честно, я пишу на русском. иногда только приходят слова на родном языке.
 
всегда с интересом читаю когда пишут на родном языке.это и сложно,и ярче и самобытнее.и безусловно, заслуживает уважения,если человек пробует себя в этом.:)
 
Спасибо! Мне нравится писать на родном языке. и я искренне рад слышать такие отзывы. :smt006
 
Две судьбы, две разлуки две грани, Две случайности и невпопад... Мы, с судьбою со страхом играя, Чуть прошли на два шага назад... Наша песня как песня рассвета, Наши мысли темны словно ночь. Мы все ищем немого ответа И не можем друг дугу помочь...
 
[b:a28534ba14]AYAZ[/b:a28534ba14], снимаю шляпу.. :smt127 очень красиво... читаю... как мне нравится.. творческих успехов Вам :smt023
 
Мне б в холодном молчании стен И в пещерах судьбы темноокой, Мне б немного больших перемен, Мне б немного любви нежестокой... Мне бы вырваться сразу из плена, И носиться как в волнах морских. Мне бы жить без лжи и измены, Мне б друзей не обидеть своих...
 
[b:93e839c1c5]Ангелок[/b:93e839c1c5], Спасибо! :smt127
 
[b:84f75b899b]AYAZ[/b:84f75b899b], моё искреннее "браво" =D> =D> =D> потрясающие строки :smt023
 
Спасибо! :smt127 :smt127 :smt127 :smt006
 
Дым сигарет начирает наш день, Черный кофе встречает наш вечер. Далеко уходящая тень И мечта о любви бесконечной... Это жизнь начинается снова, Чтоб закончиться снова под ночь, Каждый день я даю себе слово, Что мечты я забуду... Всё прочь! Это жизнь начинается снова, Каждый день обнимая рассвет, Забываю я снова и снова, Что мечты больше нет... больше нет...
 
[b:ef2ebfdbd5]AYAZ[/b:ef2ebfdbd5], здорово))) пишите еще...))
 
Спасибо! Очень признателен! :smt006
 
Тихо листья шуршат на дороге, Осыпаются, плавно кружась. Я пришел, я стою на пороге, Осень жизни, прими же меня...
Страницы: 1 2 След.
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам