Войти на сайт
28 Марта  2024 года

 

  • Сыфатында болмагъаны, суратында болмаз.
  • Аууз сакълагъан – джан сакълар.
  • Кёбню кёрген – кёб билир.
  • Атадан ёксюз – бир ёксюз, анадан ёксюз – эки ёксюз.
  • Хар зат кесини орнуна иги.
  • Уллу къазанда бишген эт, чий къалмаз.
  • Къыйынлы джети элге оноу этер.
  • Ана кёлю – балада, бала кёлю – талада.
  • Бал – татлы, балдан да бала – татлы.
  • Дууулдаса – бал чибин, къонса – къара чибин.
  • Арбаз сайлама да, хоншу сайла.
  • Кийиминг бла танылма, адамлыкъ бла таныл.
  • Кесине оноу эте билмеген, халкъына да эте билмез.
  • Эм ашхы къайын ана мамукъ бла башынгы тешер.
  • Аш кетер да бет къалыр.
  • Кёл – къызбай, къол – батыр.
  • Ишленмеклик адамлыкъды.
  • Иги бла джюрюсенг, джетерсе муратынга, аман бла джюрюсенг, къалырса уятха.
  • Арба аугъандан сора, джол кёргюзтюучю кёб болур.
  • Насыблыны баласы кюн кюнден да баш болур, насыбсызны баласы, кюн кюнден да джаш болур.
  • Сютден ауузу кюйген, суугъа юфгюре эди.
  • Ётюрюкню башын керти кесер.
  • Акъыллы башны – тили къысха.
  • Шайтан алдады, тюзлюк къаргъады.
  • Ариу сёз – къылычдан джити.
  • Экиндини кеч къылсанг, чабыб джетер ашхам.
  • Чакъырылмай келген къонакъ сыйланмай кетер.
  • Эрни эр этерик да, къара джер этерик да, тиширыуду.
  • Ариу сёз – джаннга азыкъ, аман сёз – башха къазыкъ.
  • Джеринден айырылгъан – джети джылар, джуртундан айырылгъан – ёлгюнчю джылар.
  • Акъыл къартда, джашда тюйюлдю – башдады.
  • Джюз элде джюз ёгюзюм болгъандан эсе, джюз джууугъум болсун.
  • Иги сёз – джаннга азыкъ, аман сёз башха – къазыкъ.
  • Эки ойлашыб, бир сёлешген.
  • Босагъагъа джууукъ орун болса, ашыгъыб тёрге озма.
  • Къарт болгъан джерде, берекет болур, сабий болгъан джерде, оюн болур.
  • Кёб ашасанг, татыуу чыкъмаз, кёб сёлешсенг, магъанасы чыкъмаз.
  • Чабакъ башындан чирийди.
  • Тура эдим джата, къайдан чыкъды хата?
  • Кёзю сокъурдан – къоркъма, кёлю сокъурдан – къоркъ.
  • Нёгер болсанг, тенг бол, тенг болмасанг, кенг бол.
  • Къарнынг тойгъунчу аша да, белинг талгъынчы ишле.
  • Телиге от эт десенг, юйюнге от салыр.
  • Къызны минг тилер, бир алыр.
  • Итли къонакъ джарашмаз.
  • Минг тенг да азды, бир джау да кёбдю.
  • Ичимден чыкъды хата, къайры барайым сата?
  • Ариу сёз аурууунгу алыр.
  • Ариу джол аджал келтирмез.
  • Хата – гитчеден.

 

Страницы: 1 2 След.
RSS
Сюеме...
 
Бир къолум джазады сеннге назмуула, Бир къолум атады, джыртыб, джарыкъ отха. Джюрегим урса да сеннге джылыуда, Сен санайса мени аман адамгъа. Хар солуум сени атынг бла келсе да, Сенден узакъ турама кесим. Сеникине ушаш чепкен етсе да, Сернек башыча чартлйд джюрегим ![color=black:6795970b31][/color:6795970b31][size=18:6795970b31][/size:6795970b31][b:6795970b31][/b:6795970b31][size=18:6795970b31][/size:6795970b31]
 
[b:473c5759d5]AYAZ[/b:473c5759d5], Бир къолум джазады сеннге назмуула, Бир къолум атады, джыртыб, джарыкъ отха. Джюрегим урса да сеннге джылыуда, Сен санайса мени аман адамгъа. Хар солуум сени атынг бла келсе да, Сенден узакъ турама кесим. Сеникине ушаш чепкен етсе да, Сернек башыча чартлйд джюрегим ! Мне понравилось...и даже очень...какое же это счастье наверное, если способен человек такие чувства испытать...и так суметь это описать... :smt023
 
Акъ къар джерге тюшед, бурулуб, Къолларыма тюшюб, дженгил эрийди. Сюйген къызым, меннге урушуб: ?Келме меннге, сюймейме!??дейди... Сюйген къызым нек айтады алай? Джюрегим, къаргъа ушаб, эрийди... Джерни башы акъ болуб саулай: ?Келме меннге, сюймейме!??дейди...
 
[b:f430d409f8]AYAZ[/b:f430d409f8], это реальность или строки сами просятся?
 
[b:e972b9a095]darling[/b:e972b9a095], Eto real`nost`, no bivaet, shto stroki berutsya neotkuda... :smt006
 
[b:494e94ed3f]AYAZ[/b:494e94ed3f], МАЛАДЕС!! :smt023
 
[b:442ad6377e]darling[/b:442ad6377e], Спасиво! А Вы пишете?
 
[b:c682d29b52]AYAZ[/b:c682d29b52], очень милые и красивые строки)) :smt023
 
Къара къанатларым сыннгандыла джолда, Къуш кёзлерими оту джукъланады... Кёб айланнганма кесим бошлукъда, Джюрегим а сенде тюрмеде къалгъанды... Къара джабуу бла джабылгъанды кюнюм, Кюн саиын кюшлю джангур джауады. Былай кетиб къалад ёмюрюм, Сени кёрмей, деб джюрегим джарылады...
 
[b:1e971cfb1e]Амина (?)[/b:1e971cfb1e], Спасибо! :smt006
 
[b:451efc9f4c]AYAZ[/b:451efc9f4c], да нет ! мои несчастные попытки выразить мысли и чувства,нельзя назвать ничем другим,как попытками,которым предшествовали какие-либо события! Тем более вы пишите на родном,что для меня гораздо сложнее!
 
[b:30ed138fd7]Фантом[/b:30ed138fd7], Спасибо! Очень приятно услышать такое мнение! :smt006 :smt006 :smt006
 
[b:743965a35c]darling[/b:743965a35c], Я думаю,что так и рождаются настоящие стихи, когда им что-то предшествует... Ведь поэт-это не тот,кто может написать стихи, а тот кто не может без этого... P.S.Если честно, я пишу на русском. иногда только приходят слова на родном языке.
 
всегда с интересом читаю когда пишут на родном языке.это и сложно,и ярче и самобытнее.и безусловно, заслуживает уважения,если человек пробует себя в этом.:)
 
Спасибо! Мне нравится писать на родном языке. и я искренне рад слышать такие отзывы. :smt006
 
Две судьбы, две разлуки две грани, Две случайности и невпопад... Мы, с судьбою со страхом играя, Чуть прошли на два шага назад... Наша песня как песня рассвета, Наши мысли темны словно ночь. Мы все ищем немого ответа И не можем друг дугу помочь...
 
[b:a28534ba14]AYAZ[/b:a28534ba14], снимаю шляпу.. :smt127 очень красиво... читаю... как мне нравится.. творческих успехов Вам :smt023
 
Мне б в холодном молчании стен И в пещерах судьбы темноокой, Мне б немного больших перемен, Мне б немного любви нежестокой... Мне бы вырваться сразу из плена, И носиться как в волнах морских. Мне бы жить без лжи и измены, Мне б друзей не обидеть своих...
 
[b:93e839c1c5]Ангелок[/b:93e839c1c5], Спасибо! :smt127
 
[b:84f75b899b]AYAZ[/b:84f75b899b], моё искреннее "браво" =D> =D> =D> потрясающие строки :smt023
 
Спасибо! :smt127 :smt127 :smt127 :smt006
 
Дым сигарет начирает наш день, Черный кофе встречает наш вечер. Далеко уходящая тень И мечта о любви бесконечной... Это жизнь начинается снова, Чтоб закончиться снова под ночь, Каждый день я даю себе слово, Что мечты я забуду... Всё прочь! Это жизнь начинается снова, Каждый день обнимая рассвет, Забываю я снова и снова, Что мечты больше нет... больше нет...
 
[b:ef2ebfdbd5]AYAZ[/b:ef2ebfdbd5], здорово))) пишите еще...))
 
Спасибо! Очень признателен! :smt006
 
Тихо листья шуршат на дороге, Осыпаются, плавно кружась. Я пришел, я стою на пороге, Осень жизни, прими же меня...
Страницы: 1 2 След.
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам