Войти на сайт
29 Марта  2024 года

 

  • Чомартны къолун джокълукъ байлар.
  • Аманнга алтын чыдамаз.
  • Иги болса, тамадама – махтау, аман болса, меннге – айыб.
  • Тюз сёз баргъан сууну тыяр.
  • Тойгъа алгъа да барма, тойда артха да къалма.
  • Иги сеники эсе да, сюйген кесимикин этеме.
  • Акъыл бла адеб эгизледиле.
  • Мухардан ач ычхынмаз.
  • Ач къарынны, токъ билмез
  • Къайтырыкъ эшигинги, къаты уруб чыкъма.
  • Джашынгы кесинг юретмесенг, джашау юретир.
  • Тойгъандан сора, ашны сёкме.
  • Бек анасы джыламаз.
  • Кенгеш болса, уруш болмаз.
  • Адам боллукъ, атламындан белгили болур.
  • Къобан да къуру да къобханлай турмайды, адам да къуру да патчахлай турмайды.
  • Аллахдан тилесенг, кёб тиле.
  • Ашхы болсанг, атынг чыгъар, аман болсанг, джанынг чыгъар.
  • Тамырсыз терекге таянма – джыгъылырса.
  • Ишлерге уял да, ашаргъа табма.
  • Айтханы чапыракъдан ётмеген.
  • Ач – эснер, ат – кишнер.
  • Чыбыкълыкъда бюгюлмеген, къазыкълыкъда бюгюлмей эди.
  • Аякъларынгы джууургъанынга кёре узат.
  • Кёб джат да, бек чаб.
  • Онгсузну – джакъла, тенгликни – сакъла.
  • Аурууну келиую тынч, кетиую – къыйын.
  • Хар сёзню орну барды.
  • Ата Джуртуму башы болмасам да, босагъасында ташы болайым.
  • Аш берме да, къаш бер.
  • Ауузу бла къуш тута айланады.
  • Зарда марда джокъ.
  • Акъыл къартда, джашда тюйюлдю – башдады.
  • Таукел адам тау тешер.
  • Къыз келсе, джумуш эте келеди, къатын келсе, ушакъ эте келеди.
  • Тойгъанлыкъ къойгъа джарашады.
  • Урама да – ёледи, сатама да – келеди.
  • Илму – джашауну джолу.
  • Къызын тута билмеген, тул этер, джашын тута билмеген, къул этер.
  • Билимден уллу байлыкъ джокъду.
  • Аш кетер да бет къалыр.
  • Тиширыусуз юй – отсуз от джагъа.
  • Ариу джол аджал келтирмез.
  • Келинин тута билмеген, къул этер, къызын тута билмеген, тул этер.
  • Тил джюрекге джол ишлейди.
  • Ач бёрюге мекям джокъ.
  • Кёлю джокъну – джолу джокъ.
  • Юй ишлеген балта эшикде къалыр.
  • Ашлыкъ – бюртюкден, джюн – тюкден.
  • Чакъырылмай келген къонакъ сыйланмай кетер.

 

Страницы: 1
RSS
футбол в КЧР
 
Как-то у меня спросили, где моя Родина. Я сказала, что КЧР. У меня переспросили: "А, это ваш "Нарт", который 7:0 местной команде проиграл?" :smt009 А что сейчас обстоит у нас с футболом? Входит ли кто-либо из "наших" в команды высшей лиги, есть ли заслуги, выслуги и все такое... Может быть у нас есть еще один предмет для гордости!?
 
мы можем гордиться чем угодно, но только не футболом!!! Алания (Владикавказ, Осетия) - чемпион россии Анжи (Махачкала, Дагестан) - 4-е место в премьер лиге Терек (Грозный, Ченчя) - кубок россии Спартак (Нальчик, КБР) - играет в премьер-лиге Динамо (Махачкала, Дагестан) и Ангушт (Назрань, Ингушетия) играют в 1 лиге У всех республик из U.F.O есть нормальные футбольные команды, одни мы отличились... ну ещё у адыгов пока ничего выдающегося...
 
приходится констатировать что футбол в республике находится в упадке и уже давно. Нет нормальных детских школ, нарт полностью оставлен властями без внимания. Да что футбол. Вы вспомните что команда по спидвею была чемпионом мира на протяжении многих лет, а где она сейчас. Я так думаю некоторым "бизнесменам" не до спидвея и футбола.
 
[img][img:1b38962cdc]http://rd.foto.radikal.ru/0709/c8/e23b1cf92672.jpg[/img:1b38962cdc][/img] мальчишки в синих формах из Черкесска играли в Волгограде...а я даже не знаю, что за команда и вообще....ничего о них не знаю :smt009 Может есть знакомые лица? Расскажите о заслугах детишек :smt001
 
За то у нас есть борьба на поясах, в которой равных нам нет))))) так что не вешать нос, флудемарины!
 
-Папа а в КЧР есть футболисты??? -Не сынок, это фантастика :smt005 :smt005 :smt005
 
вот с этим бы я поспорила.......да не буду.доблая я седня :smt001
 
ну и правильно! нафига тратить большие деньги на этот чертов футбол. Лучше вложить их в наших "вольников", армреслеров, боксеров, самбистов... Мы генетически "заточены" на силовые виды спорта, а не командные. имхо.
 
[b:fc3f897f37]Obi-Wan Kenobi[/b:fc3f897f37], может ты и прав,хотя раньше я об этом не задумался ты мягко выразился про "заточены" , видимо командный дух не свойствен нам вааще и зачем тогда тратить на футбол деньги,которых,тем более,у нас нет ? да здраствует борьба !!!
 
Цитата
видимо командный дух не свойствен нам вааще да здраствует борьба !!!
+1
 
[b:a38f5b71b0]ne angel[/b:a38f5b71b0], [b:a38f5b71b0]Эгобий[/b:a38f5b71b0], [b:a38f5b71b0]Obi-Wan Kenobi[/b:a38f5b71b0], а ну-ка вышли отсюда бегом!!!!!!!!! Будет у нас футбол!!!!!!!!!!! :smt003
 
[b:51698f7883]Фортуна Фиделя)))[/b:51698f7883], скорее появится образованый ученый ,который может доказать .что мы аланы :smt023 [b:51698f7883]ne angel[/b:51698f7883],
Страницы: 1
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам