Войти на сайт
28 Марта  2024 года

 

  • Экеу тутушса, биреу джыгъылыр.
  • Адам сёзюнден белгили.
  • Рысхы – сют юсюнде кёмюк кибикди.
  • Сабийликде юретмесенг, уллу болса – тюзелмез.
  • Джарлыны тону джаз битер.
  • Джерни букъусу кёкге къонмаз.
  • Тенгинг джокъ эсе – изле, бар эсе – сакъла!
  • Къонакъ аман болса, къонакъбай джунчур
  • Къарын къуру болса, джюрек уру болур.
  • Арпа, будай – ащды, алтын, кюмюш а – ташды.
  • Айтхан – тынч, этген – къыйын.
  • Ата – баланы уясы.
  • Джангыз торгъай джырламаз.
  • Ачыкъ джюрекге джол – ачыкъ.
  • Тил – миллетни джаны.
  • Кёбню кёрген – кёб билир.
  • Джашынгы кесинг юретмесенг, джашау юретир.
  • Къалгъан ишге къар джауар.
  • Келлик заман – къартлыкъ келтирир, кетген заман – джашлыкъ ёлтюрюр.
  • Кесинг сынамагъан затны, адамгъа буюрма.
  • Билген билмегенни юретген адетди.
  • Иги болса, тамадама – махтау, аман болса, меннге – айыб.
  • Терслик кетер, тюзлюк джетер.
  • Тиширыусуз юй – отсуз от джагъа.
  • Огъурлуну сёзю – суу, огъурсузну сёзю – уу.
  • Эте билген, этген этеди, эте билмеген, юретген этеди!
  • Харам къарнашдан, халал тенг ашхы.
  • Мал ёлсе, сюек къалыр, адам ёлсе, иши къалыр.
  • Ариу сёз джыланны орнундан чыгъарыр.
  • Къарт бла баш аша, джаш бла аякъ аша.
  • «Ёгюз, джаргъа джууукъ барма, меннге джюк боллукъса», - дегенди эшек.
  • Аман адамны тепсинге олтуртсанг, къызынгы тилер.
  • Мал кёб болса, джууукъ кёб болур.
  • Мухардан ач ычхынмаз.
  • Эринчекни эр алмаз, эр алса да, кёл салмаз, кёл салса да, кёб бармаз!
  • Тюкюрюк баш джармаз, налат кёз чыгъармаз!
  • Адебни адебсизден юрен.
  • Айран тёгюлсе, джугъусу къалыр.
  • Ётюрюкню башын керти кесер.
  • Ариу джол аджал келтирмез.
  • Эллинг бла джау болсанг да, юйюнг бла джау болма.
  • Сабий кёргенин унутмаз.
  • Хатерли къул болур.
  • Джеринден айырылгъан – джети джылар, джуртундан айырылгъан – ёлгюнчю джылар.
  • Кюн – узун, ёмюр – къысха.
  • Окъугъан – асыу, окъумагъан – джарсыу.
  • Ёлюр джаннга, ёкюл джокъ.
  • Экеулен сёлеше тура эселе, орталарына барыб кирме.
  • Элни кючю – эмеген.
  • Ётюрюк хапар аякъ тюбю бла джюрюйдю.

 

Страницы: Пред. 1 2
RSS
Из женского форума!!!
 
[b:9c4a700482]Снегурочка[/b:9c4a700482], :smt129 :smt129 :smt129
 
Цитата
?Это вы голубой Виталик??
:smt003
 
Mashulya: я тебе не рассказывала прикол? я с интернета скачала книгу одну, очень интересную, и начала ее читать (распечатывать по главе и таскать домой). Перетаскала за месяц 14 глав! и вот, когда осталось уже прочитать последние 2, я с ужасом поняла что ЧИТАЛА ЕЕ С КОНЦА!!! то есть с 14 главы по 3!! а не с 3 по 14 Mashulya: и даже то, что они были пронумерованы, меня не смутило! я подумала, что это там в интернете что-то напутали
 
ччч: Как будешь праздновать новый год? ннн: А есть предложения? ччч: Не, думал у тебя есть ннн: Ну, можем посидеть вместе в этом... как его... ннн: ...в интернете
 
С автофорума: Случай был, ехали с одной подругой на её только купленной 99 и права она получила недавно. Её понесло и она так чпок на газ и выпрямила машину. Я спросил, мол откуда такие навыки. Она сказала, что хотела тормозить и попутала педали.
 
Гусяся: Я к вам пишу, чего же боле? Что я могу еще сказать? Теперь я знаю, в Вашей воле Меня презреньем наказать >>>mаtRеnа<<<: Какие стихи! Гусяся: знакомый написал Саней звать >>>mаtRеnа<<<: Мм. А он милый. Познакомишь?
 
Знакомый сэр хочет сделать девушке предложение. Ar: взял кольцо Ник: Молодец. Не надевай. Ник: Неси в Мордор к Ородруину. Брось его в жерло. Ник: Невеста развоплотится и ты спасешь мир и свою жизнь.
 
Цитата
Мм. А он милый. Познакомишь?
:smt129 :smt129 :smt129 через ......нацать лет смело можно выдавать за свое творнчество!))))
 
Цитата
Случай был, ехали с одной подругой на её только купленной 99 и права она получила недавно. Её понесло и она так чпок на газ и выпрямила машину. Я спросил, мол откуда такие навыки. Она сказала, что хотела тормозить и попутала педали.
ничего смешного :smt125 я тоже так делала)))))
 
[b:e634ba3a3e]Фортуна Фиделя[/b:e634ba3a3e], лиха беда ,начало)))))))))))))))))))))
 
из женского журнала...))рецепт *айрана*...))) [i:fac2887689]Этот напиток традиционно готовят из сквашенного кобыльего молока :smt128 но можно приготовить из йогурта, кефира, простокваши. Он готовится без сахара и прекрасно утоляет жажду))) Йогурт смешайте с минер. водой газированной, взбейте миксером + мята...или тертая цедра лимона! [/i:fac2887689] О! как!)))
 
[b:b29edaba7f]Дымка[/b:b29edaba7f], напиши возмущение в журнал)) пусть напечатают опровержение :smt003
 
[b:6b0d1148fe]Z[/b:6b0d1148fe], ))))))я больше не буду читать...эту бурду)))
 
попробую пересказать анекдот из жизни))... Бир Малкъарлы келин...къайынлары бла (кишисини къарындашлары, эгечлери) тенгизге солургъа баргъанды да... ары жетгенлей....чыкъгъанды...купальник да кийип...башында уа акъ жаулукъчукъчугъу)))) сора...сорадыла... - О! Келин...бу этгенинг а неди?! ол а... - да уялмай уллу Зашны аллында...заулукъсуз а къалай чыгъарем!)))))...
 
[b:b96b14519e]дымка[/b:b96b14519e], смешно...подобная история...сосед украл девушку (4 мес беременности ).....привез прятать к нам (типо) так келинчик сделала замечание моей сестре..-уоу уялмаймыса кенчек киерге.менге карнашларым къоймайла.ол къарачай ча тюлдю...
 
[b:0bb20f7891]дымка[/b:0bb20f7891], [b:0bb20f7891]Нигилист[/b:0bb20f7891], дааа, эт можно в карачаизмы :smt011
 
:smt129
 
[b:24e257e210]Beleza[/b:24e257e210], не надо! это не наша особенность, это позор))
Страницы: Пред. 1 2
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам