Войти на сайт
28 Марта  2024 года

 

  • Нафысынгы айтханын этме, намысынгы айтханын эт.
  • Башы ишлегенни, ауузу да ишлер.
  • Тилде сюек болмаса да, сюек сындырыр.
  • Джыланны къуйругъундан басарынг келсе, аны башы болгъанын унутма.
  • Суу ичген шауданынга тюкюрме.
  • Мадар болса, къадар болур.
  • Игини сыйлагъан адетди.
  • Ханы къызы буюгъа-буюгъа киштик болду.
  • Чомартны къолу берекет.
  • Юйюнгден чыкъдынг – кюнюнгден чыкъдынг.
  • Биреуге аманлыкъ этиб, кесинге игилик табмазса.
  • Аш берме да, къаш бер.
  • Айран тёгюлсе, джугъусу къалыр.
  • Дуния малгъа сатылма, кесингден телиге къатылма.
  • Байма, деб да, къууанма, джарлыма, деб да, джылама.
  • Билимли ёлмез, билимсиз кёрмез.
  • Тойгъан антын унутур.
  • Ётген ёмюр – акъгъан суу.
  • Зар адам ашынгы ашар, кесинги сатар.
  • Айырылмаз джууугъунга, унутмаз сёзню айтма.
  • Ачны эсинде – аш.
  • Уллу къашыкъ эрин джыртар.
  • Къарт болгъан джерде, берекет болур, сабий болгъан джерде, оюн болур.
  • Къарт айтханны этмеген, къартаймаз.
  • Биреуге кёлтюрген таягъынг, кесинги башынга урур.
  • Туз, гырджын аша, тюзлюк бла джаша.
  • Аманнга да, игиге да оноусуз къатышма.
  • Артына баргъанны, къатына барма.
  • Арыгъан къош чамчы болур.
  • Джаш болсун, къыз болсун, акъылы, саны тюз болсун.
  • Сёз – кюмюш, джыр – алтын.
  • Иги сёз – джаннга азыкъ, аман сёз башха – къазыкъ.
  • Джаш къарыу бла кючлю, къарт акъыл бла кючлю.
  • Бир онгсуз адам адет чыгъарды, деб эштирик тюлсе.
  • Баш – акъыл ючюн, акъылман – халкъ ючюн.
  • Чабакъсыз кёлге къармакъ салгъанлыкъгъа, чабакъ тутмазса.
  • Ашаса, ашамаса да, бёрюню ауузу – къан.
  • Булут кёкге джарашыу, уят бетге джарашыу.
  • Кёл ашады да, кеси ашады.
  • Эрни эр этерик да, къара джер этерик да, тиширыуду.
  • Намысы джокъну – дуниясы джокъ.
  • Татлы тилде – сёз ариу, чемер къолда – иш ариу.
  • Кюлме джашха – келир башха.
  • Ашхы сёз таш тешер.
  • Хар зат кесини орнуна иги.
  • Джарлыны эшигин махтагъан джабар.
  • Чалманны аллы къалай башланса, арты да алай барады.
  • Аман къатын сабий табса, бий болур…
  • Эр абынмай, эл танымаз.
  • Эки ойлашыб, бир сёлешген.

 

Страницы: 1 2 3 4 5 ... 15 След.
RSS
[ Закрыто ] У нас новая мода???
 
Пару раз наблюдала в г.Карачаевске девушек в черном с головы до пят, да ещё и лица закрыты. Сразу оговорюсь для защитников религии: ничего не имею против хиджаба, но то, что я видела... вселяет страх: приеду через год, а тут все в черном, безликие, ни друзей, ни подруг...
 
В Черкесске в таких одеяниях тоже встречаются
 
Тайра
Это новое течение, мода? Не замутят ли старую песню на новый лад?
 
Ханума
Не думаю, что новое течение. По крайней мере люди (девушки) те же самые, которые раньше в светлых одеяниях ходили. а мода с арабских стран к нам уже давно "постучалась"
 
Будем посмотреть (с)
Только начали наши мусульманочки красивые хиджабы одевать, а тут здрасти... "постучалась".
 
а вам не надоело пугаться тех кого не стоило бы??))) Мариям, не мне тебе рассказывать о москвичах и какие там встречаются 1000-ми))) аладан къоркъмай, юркмей.. аламат джашаб тура ушайсыз? бладан не къоркъасыз?)) сора мен билгенге кёре лицо там только у одной закрыто..хаман аны кёрюб тура болумуса?))))))) Араб къыралгъа барыб ойнамагъыз, а то там можно вообще с ума сойти, потому что все так ходят))))
 
Звёздочка
от москвичек знаешь чего ждать, а тут у себя на Родине новые веяния напрягают.
бладан не къоркъасыз?
"бладан" къоркъа билмеген сагъатда тенглерибиз, танышларыбыз, биргеме окъугъан джашла бюгюн бюгечада не саулары, не ёлюклери табылмай къалдыла...
Араб къыралгъа барыб ойнамагъыз, а то там можно вообще с ума сойти, потому что все так ходят))))
Вот лучше я это увижу араб къыралда, кесими джеримден эсе. Къарачай къарачайча къалса сюеедим.
 
Ханума
Вот лучше я это увижу араб къыралда, кесими джеримден эсе. Къарачай къарачайча къалса сюеедим.
так къарачай къарачайча мы къалыб турады????? Европейский мода джокъмуду бизде??? Бары национальный чепкенледе мы айланадыла???Менге блай да бир джерин тартырыб шортикледе.. майка бла 50 летден атлагъан къатын бурнун чююрюрге кюрещеди.. олмуду къарачай????тар джынсачыкълада, сетка майкала бла айланадыла..олмуду къарачайны одеянисы????къайдам...может мен англамай болума бир зат ансы....
 
Ханума
от москвичек знаешь чего ждать
аманына Аллах тюбетмесин, ансы москвичкала алай, москвичлени уа джануарла болгъанларына не сёз... маньяки....
 
Бошуна даулашасыз ,къызла Экигизда тюзсюз!!!
 
бездушный кролик
Хо..бир да.. сора Марьям бла мен даулаширыкъмамы.. просто Марьям.. аллай акъылы тышируу болуб алай айтхан..башхала тюкюрю кетерикле да... а всё из-за того, что девушка хочет одеваться так как ей нравиться... анычун айтама ансы))))))
 
Звёздочка
Ханума
А кертиси бла уа Араб къыралда бетинг ачылып турса,кесинги тапсыз чувствовать этесе,от взглядов мужского пола,и хочешь или нет краем платка прикрываешь лицо
 
бездушный кролик
А кертиси бла уа Араб къыралда бетинг ачылып турса,кесинги тапсыз чувствовать этесе,от взглядов мужского пола,и хочешь или нет краем платка прикрываешь лицо
табмеди???? не уа ачиб.. королевача барсанга))))))))
 
Звёздочка
Къуру кезлерим ачылгъанлай да керген эдиле кезлеримми ариулугъун Комплимент этген эдиле Эх, жаш заманыбыз))))))
 
Да пусть хоть как одеваются. Нам надо раствориться либо в одном, либо в другом. Своего уже ничего почти не осталось.
 
Звёздочка
зачем же впадать в крайности? если ты видела тех про кого я говорю, то скажи: тебе нравится? Почему-то тебя я вижу одетой, как куколка и ничего против такого одеяния не имею, но это ... не красиво... если это только веяния с востока, то ничего не имею против, хоть мешки на голову пусть оденут, а если это новые звоночки...
бездушный кролик
Звёздочка
барлыгъем королевача, биреуню эркиши бирда къулагъымв кириб чыкъмайды, къарагъандан атламасала ансын.
 
бездушный кролик
Къуру кезлерим ачылгъанлай да керген эдиле кезлеримми ариулугъун Комплимент этген эдиле Эх, жаш заманыбыз))))))

ну, бар да бир кел ента бир кере вспомни молодость....кёзлеринги да къаты бояб ариулукъларын да
 
Ура, еще одна тема про одежку
Марьям, я с тобой))))))))))
 
Dalila
А я не с вами))))Мне нравиться такая одежка))))Тебя никто не видит, а ты всех видишь)))))И очки дорогие не надо покупать))))))
 
Dalila
тема была не про одежку, но пусть будет про одежку, если больше ничего не осталось. Ужас, ужас, ужас. Представь все девочки оденутся во все черное, только глаза красивые. Как мы будем братьям невест выбирать? брррр
 
Ханума
Биреуню эр кишиси санга къарап сукъланса)))санга гюняхды)))))
 
бездушный кролик
подожди, доча так оденется, посмотрю как запоешь)))) или сына приведет черную каракатицу, Аллах сакъласын.
 
бездушный кролик
да сора ол гюнахла бла у меня вообще шансов нет в нормальное место попасть
 
Ханума

Да, мен аны джаратсам джаратмасам да....джукъ айтырым келмейди, осуждать и обсуждать..Это её выбор... Ийнан мени киимиме да аллай бир сёз табадыла)))да.. не есе да)))))))Сора... главное не в одеянии дело, а в сердцах людей)))))
 
Ханума
Почему черную каракатицу???Под черной одеждой вполне приличный прикид))))Это только на улицу накидка одевается)))))Дома она обычная ухоженная девушка))))
Страницы: 1 2 3 4 5 ... 15 След.
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам