Войти на сайт
29 Марта  2024 года

 

  • Ашхы болсанг, атынг чыгъар, аман болсанг, джанынг чыгъар.
  • Чомарт бергенин айтмаз.
  • Ата – билек, ана – джюрек!
  • Иги сеники эсе да, сюйген кесимикин этеме.
  • Намысы болмагъанны, сыйы болмаз.
  • Мал ёлсе, сюек къалыр, адам ёлсе, иши къалыр.
  • Джаным-тиним – окъуу, билим.
  • Тюзлюк тас болмайды.
  • Чоюнну башы ачыкъ болса, итге уят керекди.
  • Эл элде бирер малынг болгъандан эсе, бирер тенгинг болсун.
  • Тойгъан антын унутур.
  • Айтхан – тынч, этген – къыйын.
  • Чомартны къолу берекет.
  • Чалманны аллы къалай башланса, арты да алай барады.
  • Билмегенинги, билгеннге сор.
  • Хазыр ашха – терен къашыкъ.
  • Къошда джокъгъа – юлюш джокъ.
  • Эки итни арасына сюек атма, эки адамны арасында сёз чыгъарма.
  • Джол бла сёзню къыйыры джокъ.
  • Кёзден кетген, кёлден да кетеди.
  • Аз сёлешген, къайгъысыз турур.
  • Накъырда – кертини келечиси.
  • Окъугъанны бети джарыкъ.
  • Аманны къуугъан, аманлыкъ табар.
  • Бек анасы джыламаз.
  • Къарны аманнга къазан такъдырма, къолу аманнга от джакъдырма.
  • Ауругъаннга – кийик саулукъ, джетген къызгъа – чилле джаулукъ.
  • Джахил болса анасы, не билликди баласы?
  • Билим ат болуб да чабар, къуш болуб да учар.
  • Кютгени беш эчки, сызгъыргъаны уа, джерни джарады.
  • Рысхы – сют юсюнде кёмюк кибикди.
  • Ачыкъ джюрекге джол – ачыкъ.
  • Къарнынг бла ёч алма.
  • Къатыны харакетли болса, эри къымсыз болур.
  • Чабакъгъа акъыл, табагъа тюшсе келеди.
  • Эркишиге тары кебек танг кёрюнюр.
  • Сёз къанатсыз учар.
  • Дуния мал дунияда къалады.
  • Ишин билген, аны сыйын чыгъарады.
  • Джырчы ёлсе, джыры къалыр.
  • Чёбню кёлтюрсенг, тюбюнден сёз чыгъар.
  • Кёзюнде тереги болгъан, чёбю болгъаннга кюле эди.
  • Адамны сыфатына къарама, сёзюне къара.
  • Тойгъан джерге джети къайт.
  • Кийимни бир кюнню аясанг, минг кюннге джарар.
  • Кеси юйюмде мен да ханма.
  • Термилгенинги табмазса, кюлгенинге тюберсе.
  • Къозулугъунда тоймагъан, къойлугъунда тоймаз.
  • Эшекге миннген – биринчи айыб, андан джыгъылгъан – экинчи айыб.
  • Ишни аллы бла къууанма да, арты бла къууан.

 

Страницы: 1 2 3 4 5 ... 15 След.
RSS
[ Закрыто ] У нас новая мода???
 
Пару раз наблюдала в г.Карачаевске девушек в черном с головы до пят, да ещё и лица закрыты. Сразу оговорюсь для защитников религии: ничего не имею против хиджаба, но то, что я видела... вселяет страх: приеду через год, а тут все в черном, безликие, ни друзей, ни подруг...
 
В Черкесске в таких одеяниях тоже встречаются
 
Тайра
Это новое течение, мода? Не замутят ли старую песню на новый лад?
 
Ханума
Не думаю, что новое течение. По крайней мере люди (девушки) те же самые, которые раньше в светлых одеяниях ходили. а мода с арабских стран к нам уже давно "постучалась"
 
Будем посмотреть (с)
Только начали наши мусульманочки красивые хиджабы одевать, а тут здрасти... "постучалась".
 
а вам не надоело пугаться тех кого не стоило бы??))) Мариям, не мне тебе рассказывать о москвичах и какие там встречаются 1000-ми))) аладан къоркъмай, юркмей.. аламат джашаб тура ушайсыз? бладан не къоркъасыз?)) сора мен билгенге кёре лицо там только у одной закрыто..хаман аны кёрюб тура болумуса?))))))) Араб къыралгъа барыб ойнамагъыз, а то там можно вообще с ума сойти, потому что все так ходят))))
 
Звёздочка
от москвичек знаешь чего ждать, а тут у себя на Родине новые веяния напрягают.
бладан не къоркъасыз?
"бладан" къоркъа билмеген сагъатда тенглерибиз, танышларыбыз, биргеме окъугъан джашла бюгюн бюгечада не саулары, не ёлюклери табылмай къалдыла...
Араб къыралгъа барыб ойнамагъыз, а то там можно вообще с ума сойти, потому что все так ходят))))
Вот лучше я это увижу араб къыралда, кесими джеримден эсе. Къарачай къарачайча къалса сюеедим.
 
Ханума
Вот лучше я это увижу араб къыралда, кесими джеримден эсе. Къарачай къарачайча къалса сюеедим.
так къарачай къарачайча мы къалыб турады????? Европейский мода джокъмуду бизде??? Бары национальный чепкенледе мы айланадыла???Менге блай да бир джерин тартырыб шортикледе.. майка бла 50 летден атлагъан къатын бурнун чююрюрге кюрещеди.. олмуду къарачай????тар джынсачыкълада, сетка майкала бла айланадыла..олмуду къарачайны одеянисы????къайдам...может мен англамай болума бир зат ансы....
 
Ханума
от москвичек знаешь чего ждать
аманына Аллах тюбетмесин, ансы москвичкала алай, москвичлени уа джануарла болгъанларына не сёз... маньяки....
 
Бошуна даулашасыз ,къызла Экигизда тюзсюз!!!
 
бездушный кролик
Хо..бир да.. сора Марьям бла мен даулаширыкъмамы.. просто Марьям.. аллай акъылы тышируу болуб алай айтхан..башхала тюкюрю кетерикле да... а всё из-за того, что девушка хочет одеваться так как ей нравиться... анычун айтама ансы))))))
 
Звёздочка
Ханума
А кертиси бла уа Араб къыралда бетинг ачылып турса,кесинги тапсыз чувствовать этесе,от взглядов мужского пола,и хочешь или нет краем платка прикрываешь лицо
 
бездушный кролик
А кертиси бла уа Араб къыралда бетинг ачылып турса,кесинги тапсыз чувствовать этесе,от взглядов мужского пола,и хочешь или нет краем платка прикрываешь лицо
табмеди???? не уа ачиб.. королевача барсанга))))))))
 
Звёздочка
Къуру кезлерим ачылгъанлай да керген эдиле кезлеримми ариулугъун Комплимент этген эдиле Эх, жаш заманыбыз))))))
 
Да пусть хоть как одеваются. Нам надо раствориться либо в одном, либо в другом. Своего уже ничего почти не осталось.
 
Звёздочка
зачем же впадать в крайности? если ты видела тех про кого я говорю, то скажи: тебе нравится? Почему-то тебя я вижу одетой, как куколка и ничего против такого одеяния не имею, но это ... не красиво... если это только веяния с востока, то ничего не имею против, хоть мешки на голову пусть оденут, а если это новые звоночки...
бездушный кролик
Звёздочка
барлыгъем королевача, биреуню эркиши бирда къулагъымв кириб чыкъмайды, къарагъандан атламасала ансын.
 
бездушный кролик
Къуру кезлерим ачылгъанлай да керген эдиле кезлеримми ариулугъун Комплимент этген эдиле Эх, жаш заманыбыз))))))

ну, бар да бир кел ента бир кере вспомни молодость....кёзлеринги да къаты бояб ариулукъларын да
 
Ура, еще одна тема про одежку
Марьям, я с тобой))))))))))
 
Dalila
А я не с вами))))Мне нравиться такая одежка))))Тебя никто не видит, а ты всех видишь)))))И очки дорогие не надо покупать))))))
 
Dalila
тема была не про одежку, но пусть будет про одежку, если больше ничего не осталось. Ужас, ужас, ужас. Представь все девочки оденутся во все черное, только глаза красивые. Как мы будем братьям невест выбирать? брррр
 
Ханума
Биреуню эр кишиси санга къарап сукъланса)))санга гюняхды)))))
 
бездушный кролик
подожди, доча так оденется, посмотрю как запоешь)))) или сына приведет черную каракатицу, Аллах сакъласын.
 
бездушный кролик
да сора ол гюнахла бла у меня вообще шансов нет в нормальное место попасть
 
Ханума

Да, мен аны джаратсам джаратмасам да....джукъ айтырым келмейди, осуждать и обсуждать..Это её выбор... Ийнан мени киимиме да аллай бир сёз табадыла)))да.. не есе да)))))))Сора... главное не в одеянии дело, а в сердцах людей)))))
 
Ханума
Почему черную каракатицу???Под черной одеждой вполне приличный прикид))))Это только на улицу накидка одевается)))))Дома она обычная ухоженная девушка))))
Страницы: 1 2 3 4 5 ... 15 След.
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам