Войти на сайт
25 Апреля  2024 года

 

  • Акъыллы айтыр эди, акъылсыз къоймайды.
  • Джан саулукъ бермей, сан саулукъ бермезсе.
  • Уллу сёзде уят джокъ.
  • Окъдан джара эртде-кеч болса да бителир, сёз джара, ёмюрге къалыр.
  • Бал ашаргъа сюе эсенг, чибин ургъаннга тёз.
  • Биреу къой излей, биреу той излей.
  • Сабыр джетер муратха, сабырсыз къалыр уятха.
  • Сагъыш – къартлыкъгъа сюйюмчю.
  • Иги адамны бир сёзю эки болмаз.
  • Бермеген къол, алмайды.
  • Аманны эки битли тону болур, бирин сеннге кийдирир, бирин кеси киер.
  • Арбаз сайлама да, хоншу сайла.
  • Таукелге нюр джауар.
  • Шапа кёб болса, аш татымсыз болур.
  • Халкъгъа джарагъан, джарлы къалмаз.
  • Джангыз торгъай джырламаз.
  • Ёлген аслан – сау чычхан.
  • Эринчекни аурууу – кёб.
  • Ариу сёзде ауруу джокъ.
  • Чакъырылмай келген къонакъ сыйланмай кетер.
  • Къаллай салам берсенг, аллай джууаб алырса.
  • Аз сёлеш, кёб ишле.
  • Билмегенинги, билгеннге сор.
  • Таукел адам тау тешер.
  • Сагъышы джокъ – джукъучу, акъылы джокъ – къаугъачы.
  • Джерни букъусу кёкге къонмаз.
  • Къызбайны юйюне дери сюрсенг, батыр болур.
  • Джырына кёре эжиую.
  • Акъыллы – эл иеси, тели – эл баласы.
  • Тай асырагъан, атха минер.
  • Адебсиз адам – джюгенсиз ат.
  • Тин – байлыгъынг, терен саулугъунг.
  • Баш болса, бёрк табылыр.
  • Сютню башын джалагъан къутулур, тюбюн ичген тутулур.
  • Кёбден умут этиб, аздан къуру къалма.
  • Къозулугъунда тоймагъан, къойлугъунда тоймаз.
  • Зар адам ашынгы ашар, кесинги сатар.
  • Эрине къаргъыш этген къатын, эрнин къабар.
  • Сёз садакъдан кючлюдю.
  • Башланнган иш битер, къымылдагъан тиш тюшер.
  • Къыз тиширыу кеси юйюнде да къонакъды.
  • Къазанны башы ачыкъ болса, итге уят керекди.
  • Эркиши – от, тиширыу – суу.
  • Тамырсыз терекге таянма – джыгъылырса.
  • Кёб ашасанг, татыуу чыкъмаз, кёб сёлешсенг, магъанасы чыкъмаз.
  • Гугук кесини атын айтыб къычыргъанча, мен, мен деб нек тураса?
  • Ашлыкъны арба юйге келтирир, чана базаргъа элтир.
  • Тюз сёз баргъан сууну тыяр.
  • «Ма», - дегенни билмесенг, «бер», - дегенни билмезсе.
  • Эки къатын алгъан – эки ташны ортасына башын салгъан.

 

Страницы: Пред. 1 2 3 4 След.
RSS
С Днем рождения Эльбрусоид!!!
 
Алгъышлайма ))
 
Багъалы Эльбрусоид, туугъан кюнюнг бла алгъышлайма Эм алгъа Эльбрусоидни къурагъанлагъа разылыгъымы билдирирге излейме. Аллах сизге разы болсун. Мындан ары да тутхан ишигизден къууаныб джашарча насыбны Аллах берсин.
Бек кёб адамгъа Эльбрусоид экинчи юй болгъанды. Эльбрусоидде танышыб, джуукъ тенг болгъанла да кёбдюле. Мындан ары да аллай адамла кёбден кёб болуб барырча насыбны Аллах берсин. Эльбрусоидни ашхы ишлери бек кёбдю, китабладан, джурналладан, киноладан мультфильмледен башлаб, тюрлю тюрлю джыйылыулагъа дери. Дагъыда, мен англагъаннга кёре Эльбрусоидни эм магъаналы ишлерини бири, къарачай малкъар халкъны джаш тёлюсюн бир-бирлери бла танышдыргъаны. Эльбрусоидни кючю бла къаллай бир малкъар къарындашларыбыз бла эгечлерибиз бла танышханбыз. Къуру танышыб къалгъан бла къалмайын, бир-бирибизге къонакъгъа джюрюб, бир бирибизни керти да бир миллет болгъаныбызны англагъанбыз. Эльбрусоидни быллай магъаналы ишлерини мындан ары да учу къыйыры болмасын
 
Ванхельсинг
мы тут сидели за столом с учредителями, молодежью и сотрудниками... я с большим удовольствием слушала Алий Хасановича (Папина Южак), Люду Батчаеву (Форумчанку), Надежду Хаджиеву, Арсена Тилова, Ильяса Богатырева, Расула Кубанова (Абдуллаха). Как они говорили... это надо было видеть и слышать... сразу видно насколько крепка их дружба и насколько они понимают и поддерживают друг друга... эта речь произвела такое впечатление, что потом возникла тишина и каждый понимал, что больше ничего говорить и не надо... никто из молодежи не посмел бы раскрыть рта, потому что любая речь, любое слово было бы совершенно не к месту...
Так к чему это я... а к тому, что после тебя, Даха, писать посты, просто невыгодно... ))))))
мои комплименты)))
 
Алгъышлайма, муратларынга жет!
 
Поздравляю от всей души душевно в душу!))))
 
семь лет...)))сабий болса школгъа барыр джылы келген эди...)))))

Аллах Эльбрусоидни джетишимлерин кеб этсин... Аллах мундан ары да... сайланнган джолда абынмай барырча... этсин... Эльбрусоидни къурагъанла не мурат бла...не умут бла къурагъан эселе бу фондну... бары да керти болсунла... миллетибизге кеб хайырлы иш этилгенди Эльбрусоидни къарыуу бла... бу ишле... топракъгъа атылгъан урлукъ кибик... ёсюб... джашнасын...)))

Керти байлыкъ деб... адам байлыкъгъа айтылады... Эльбрусоидни тегерегиндеги адамланы джюреги бай болсун... артха турмай алгъа баргъанла болсунла... къыйын кюнледе... бирбирине билек бола... къууанч кюнледе... бирбирине къууана... джашасынла...))

Былай... къара къочхарчыкъ Минги-Тауну теппесине чыгъыб эки туягъын аузуна салыб...сызгъыргъынчы... джашасын Эльбрусоид...)))

Сау болугъуз...
 
Алгъышлайма!!!!
 
 
Всего не перескажешь, всех чувств не передашь... а потому...С Днем рождения, любимая Эльба!
 
Алгъышлайма барыгъызныда бу ашхы кюнбла
Аллах Эльбрусоидну джолун кенг этсин, ашхы этсин!! этген ишлери ашхыды игиди, мундан арыда джетишими, болуму келтюрюлгенден келтюрюле барсын...

Эльбрусоид деген фондну ачыб, аныбла миллетиме джараим деб кюрешген адамгъада АЛЛАХ кюч къарыу, узакъ емюр, насыб джашау, юйюнден, юйдегисинден ъуныб джашасын!!
Ачылгъан кюнюнден бери ишлеген, болушхан, джан аурутхан джашлабла, къызлагъада АЛЛАХДАН саулукъ, насыб, къуанч тилейме!!!
 
бу назмуланы авторундан дау келлик болмаз... Зангы Форумубуздан алып келеме

Жангыдан эки миллетни
Бир бирине танытхан,
Жулдуз кибик, абынмазча,
Жолубузну жарытхан,

Бирикдирип, жаш тёлюге
Адет-къылыкъ юйретген,
Ачыкъ этип терсни-тюзню,
Амандан кери этген,

Ата-бабаладан келген
Миллет эсни сакълагъан,
Сансыз юсю бла атламай,
Къарыусузну жакълагъан,

Табынып къуру Кертиге,
Жалгъаннга алдатмагъан,
Жау не харамлыкъ этсе да,
Сыртындан таш атмагъан,

Тойла къурап, жаш бла къызны
Бир бирине суратхан,
Себеп болуп, Голлудача,
Юйюрлени къуратхан,

Алан миллетбиз, бирбиз, ? деп,
Талмай къайтарып тургъан,
Къарачайым, Малкъарым ? биз
Къарындашлабыз туугъан!

Эльбрусоид, жаным-кёзюм ?
Сенсе айтханым бары,
Жаша жылланы мингле бла,
Таймай жолдан бир жары!


Алгъышлайма барыбызны да!!!
Бу ишни башлагъан миллетибизни КЕРТИ адамларына Аллах кюц-къарыу эннта кёп зыллагъа берсин!

 


Уважаемый Алий Хасанович, примите мои искренние поздравления к семилетию Вашего уникального и ценного проекта Эльбрусоид. Желаю успехов на ниве просвещения молодежи и сохранения традиций и обычаев двух великих народов.

С уважением, Руслан Бадтыев
Карачаево-Балкарское общество Санкт-Петербурга
 
А я вчера на работе был и не смог попасть ))) Но уверен буду в субботу )))))))))))))
С Днюхай тя Эльбочка ))))))))))))))) Дом наш родной ))))))))
 
Не останавливайся на достигнутом !!!!!!

http://www.vnexpress.net/Files/Subject/3B/A0/E4/C5/2.jpg


Чтоб тебя наши правнуки поздравляли !!! Амин !!! )))))))))

http://bms.24open.ru/images/f3158d1f2bca55af8d812c7c2d0a903c
 
АЛЛАХНЫ разылыгъын табыгъыз Эльбрусоидни ача билгенле,амин!!!
Алгъышлыйма!!!






 
Агъашлайма Эльбрусоид! А так же Директора, Сотрудников и всех Активистов!!!Бек иги иш этесиз, Аллах болушсун! Эльбрусоид внес не мало в развитие нашего народа, мы гордимся тобой Эльба!
 
Присоединяюсь к поздравлениям Ванхелсинга!
Игиси болсун!
 
Какая замечательная цифра



Эльбрусоид, удачи тебе, цвети и процветай
 
С днём рождения любимый, хороший, прекрасный, ни с чем не сравнимы, ЧИТЫЙ и ДОБРЫЙ Эльбрусоид!!!!!
 
Фердаус

вот такая же свечка была вчера на нашем торте

Дорогая Эльба!!! Уважаемый Алий Хасанович!!!

От всей души поздравляю Вас и всех нас с этой замечательной датой

Аллах айтса, Брательник айтханлай, Эльбрусоид будут поздравлять наши правнуки

 
За 4-5 лет, пока я знаю Эльбрусоид, мои подруги разработали комплекс примет, по которым определяют, что я иду в Эльбрусоид:
на какие-нибудь мероприятия-круглые столы (ускоренно собираюсь, сбегаю с работы пораньше, вечером не отзваниваюсь)
на землячества- за месяц перебираю гардероб и грустно говорю-ИДИ НЕ В ЧЕМ
после мероприятий-гружу их подробными рассказами о том, что, где, когда и как и после которых они спрашивают "Къалайса?"))) (есть просто не карачаево-балкарки)
наконец, споры с форума на самые интересные темы я тоже переношу в жизнь, и мы часто обсуждаем (без личностей, конечно) самые горячие вопросы, и иногда я задумываюсь-кто кавказец-я или мои друзья))))

Итог-желаю, чтобы Эльбрусоид оставался таким же центром энергетического позитива, притяжения, вечно молодым во всех смыслах! Чтобы не иссякали таланты, желание искать, делать, расти! Зарланы уа кюе ашасын)))))))))))))
 
вот уже несколько дней хожу.... думаю...думаю...думаю.... Думаю какими словами я могу выразить свою любовь и благодарность ЭЛЬБРУСОИДУ!!!
и если честно ничего в голову не приходит...читаю поздравления... прислушиваюсь к себе, но увы... в моём словарном запасе нет таких волшебных слов...
каждый день вспоминаю тот самый первый день, день знакомства с ЭЛЬБРУСОИДОМ, когда я не знала, что это... но мне ужасно нравилось уже... Когда Надя брала у нас интервью, а мы не знали, что сказать, бедишлик))))
Об этом писать и писать... но лучше снять фильм
скажу просто АЛЛАХ кёб джыл джашарча буюрсун!!!
 
Эльба...ну когда уже я от тебя избавлюсь?!

Уже 7 лет первым куда я захожу включив инет-это форум. Ну сколько уже можно?)) Вроде уже и выросла, семья, ребенок, куча новых обязанностей, дел...а нет, все равно я тут сижу))
Вообщем, судя по всему, къарт къатынчыкъ болсамда, крутой бабушка болуб форумда олтуруб турлукма Туудукъчукъларымда менден кайфовать етиб

Спасибо тебе за все! Удачи и больших побед! Ты стал для нас домом. Родным, надежным...Аллах къуру игилик берсин!

Всех нас, а особенно сотрудников с праздником. В день 70-ти летия Эльбы, Аллах айтса, мени туудукъчугъум (бабушкасыны никчигин алыб) етерды поздравить)) Долголетия тебе)))
 
Кёб джаша, ЭЛЬБРУСОИД!
 
Родная моя, любимая моя,занцыгъым , кезцюгюм с днем рождения))))Люблю......очень очень......................
Страницы: Пред. 1 2 3 4 След.
Читают тему (гостей: 1)

 

Написать нам